bugün

mustafa balbay'ın günlüklerine göre tuncer kılınç'ın şu sözlerle özetlediği görüştür:

--alıntı--
ben senin* yerine olsam, karının örtüsünü çıkarırım. dedim. kendi kararı dedi. ben de insan karısına hakim olamaz mı dedim. bunlar bize iyi yaklaşmaya çalışıyor ama, değişmediler.
--alıntı--
dinciler gibi kadini pis ve ayip gormezler. kadinlara saygi duyarlar severler onem verirler bir kemalist icin kadin ve erkek fark etmez..

komunislter gibi hic degilerdir zira sovyetlerde goruldu komunistlerin ne mal oldugu.

zaten kemalistlerin buyuk kismi kadindir. haklarini herkesten iyi korurlar kendi ayaklarini ustunde dururlar.

edit: niye kotulediniz la. komunistlerin kadina ne kadar saygiyla baktigini sovyetler dusundukten sonra da gorduk..
din bezirganları gibi başı açık kadınlara namussuzmuş gibi, türbanlı kadınlara ise "ana bacı" gözüyle bakmazlar. her kadına eşit gözle bakarlar. hatta biraz daha ilerletelim, her kadın ve her erkeğe eşit gözle bakarlar..

kemalistlerin insana bakışı ne ise, kadına bakışı odur.
(bkz: böyle genellemenin içine ederim)
'kadın başını bağlayacağına erkek gözlerini bağlasın' düşüncesindedirler. kadına verdikleri değer azamidir. onu herhangi bir kumaşa, örtüye mahkum etmek istemezler. canı nasıl isterse öyle yaşasındır. çokta doğrudur.