bugün

Zamanında müslüman kesimin ibadethanelerini ahır olarak kullanıma açmaları ve okullarda tesettürlü olarak okuyan insanların başlarını açmaları. Bunlar sadece iki sebebi. Siz olsanız bir müslümanın yerinde kemalistleri nasıl adlandırırdınız?
aslında kemalistler pembe götlü müslümandır. çoğu ciddi diyorum size müslümandır. bizzat chp nin kalesi denilen yerlerde yaşamış biriyim ve bizzat o kültürde büyümüş insanlarla da konuştum, kürt bölgeleri dışında bayağı bir bölgede de yaşadım fakat gözlemlerim o ki türkiye de chp nin ateist olduğu algısı yanlış. chp sadece ılımlı müslüman yani seküler, onları kafir diye suçlayanlar radikal islamcılar yani akp gibi vahşi din islamı iliklerine kadar yaşayan kesim.
kişisel fikrini açıklamış çomar.

yok öyle bişey. kimse kabul etmediği sürece kafir değildir. müslümanım diyen müslümandır ahanda buda benim fikrim.
1500 yıl önce bir şizofrenin kullanılmasını önerdiği sistemi kullanınca başımız göğe erecek anlaşılan. kabul edin artık şeriat bu yüzyıla uygun bir yönetim şekli değil savaşlar kılıçla meydanlarda yapılmıyor, insanlar kuru ekmekle yaşamak istemiyor. iran ı şeriat değil diyorsunuz ama 21. yy da şekillenmiş dünyaya şeriat ancak bu kadar uyar her tarafından patlak verir.
din bireye özgüdür, bu yüzdendir ki ezan okumasa dahi sen namaz vaktini bildiğin sürece namazını kılar, orucunu tutar, zekatını verirsin, devlet amerika olmuş, israil olmuş farketmez. bu yüzdendir ki istiklal harbinde bir çok din adamı bizleri özgür bırakacaklar izin verecekler finimize işgal devletleri diyerek istiklal kahramanlarını hain ilan etmişlerdir. onları savaştıkları, ülkelerini korudukları için iftiralar ve yalanlarla, dini kullanarak hain din düşmanı diye damgalamış işgalcilere yardım etmişlerdir. osmanlı devleti'n de hukuk, düzen ve devlet hocaların eline bırakılmış ve zayıflatılmıştır. tabi sonuç yıkım ve teslimiyet olmuştur. devletin dini olmaz ki zaafiyet gösterilmesin ve eşit olsun devlet hocaların fetvalarına kalmasın. eğitim bilim temelli olmalıdır ki ülke gelişebilsin kendi teknolojisini ve aydınlarını üretebilsin, şu zamanda olduğu gibi hainliğe uyup baskı altında kalıp "ah bu açılım ne güzel şey!" demesin. din insanın kendi özüdür, yaşamına lütfudur. din ile yönetilen devletler ya emperyal oyuncak olmuş ya da iç savaştan çıkamamıştır, (arabistan vs). bü yüzdendir ki kurtuluş savaşı padişahla verilememiştir. padişah teslim olmuş ülkesini de teslim etmiştir. türkiye büyük millet meclisi bu yüzden kurulmuştur. ülke tek bir kişi tarafından yönetilmesin ülke de her bir fert bir asker bir önder olsun diyedir askerliğe gidişimiz. bu ülke hükümeti zaaf a düştüğü her an karşısında durduğumuz içindir açılımın bitmesi, balyoz ve ergenekon davalarının düşmesi. kemalist olduğumuz içindir hükümet kandırılırken bizlerin kandırılmaması. bu şirk değil dini ve ulusal ve tam bağımsızlığı bir arada yaşatabilmek ve yaşatabilmektir. bakın hükümetimiz din temelli bir yönetim benimsedi sonuçları her yanımız bomba, ihanet, tecavüz, rant, doldu. binlerce işsiz ve ülkesi darmadağan olup ülkemize sığınmış arada kalmış insan doldu. bu zaafiyettir! bu ülkenin geleceğini unutmaktır. günümüz tarihin kendisidir, dinin yanlış ellerde ülkeyi nasıl uçuruma sürüklediği gözünüzün önündedir siz sadece bakmak isteyin, o beyninizin şeriat kafasından azıcık arındırıp nedenlere objektif yaklaşın!
islamda tecavüzcülerin şeyh falan sayılmasının yanında onur vericidir. Bu arada ilk entry yok neden acaba? Donuz kafanızı rahatlatır. Kamu spotu...