bugün

- Uyarıcı: Duydun mu, M. Kemal Ezan'dan "Allah" ismini çıkarmış.

- Kemalist: Yok olur mu öyle şey, duymuyor musun "Allahu Ekber" diye okunuyor?

- Uyarıcı: Adnan Menderes yine orijinal şekliyle okunmasını sağladı, bu yüzden şimdi "Allahu Ekber" diye okunuyor.

- Kemalist: Yalan söylüyorlar. Atatürk Allah'ı ve dinimizi övmüştür, Allah ismini Ezan'dan çıkarmaz, yobazların yalanlarıdır bunlar.

- Uyarıcı: Gazetelerde bile yazıyor...

- Kemalist: Öyle mi? O zaman bunu kesin Inönü yapmıştır, Atatürk yapmaz.

- Uyarıcı: Atatürk yapmış. Bu uygulamayı protesto eden bir grup için de; "asla müsamaha etmeyeceğiz" demiş. Dönemin Gazetelerinde yazıyor.

- Kemalist: Ne olmuş yani? O olmasaydı sizlerin babası kim olurdu? O olmasaydı Cami'ye bile gidemezdiniz.

TAHLIL:
M. Kemal, Kemalist ideolojinin dizayn ettiği eğitim sistemince, minicik çocukların kalplerinde o denli putlaştırılmıştır ki, Ezan'dan "Allah" ismini çıkarması bile, onun putunun minick çocukların kalplerinden çıkmasına sebep olmamıştır..Doğru tarih öğretilse çocuklarımızın gerçekleri öğrenmesinden korkulmuş Eğitim sistemi gerçekleri saklama üzerine kurgu olarak öğretilmiştir..

görsel

(bkz: kemalist kurallar)
Muhabbet kuşu ile kemalist.
- uyarıcı: gördün mü, m.kemal: "gökten indiği sanılan kitapların dogmaları..." demiş mecliste ve biz onun gökten indiğini sandığı dediği kitaba iman ettik...

- kemalist: derse desin, ya o olmasaydı biz ne yapacaktık? hem o öyle dememiştir.

- uyarıcı: videosu var ya hu.

http://www.indirvideo.net...gi-sanilan-k--405484.html

- kemalist: olsun, ne olmuş yani? o olmasaydı ne yapacaktın? hem o video montajdır.

- uyarıcı: meclis tutanaklarında bile var.

meclis tutanağı
http://www.tbmm.gov.tr/ta...ataturk_konusma/5d3yy.htm

- kemalist: öyle mi? o başka birşey demek istemiştir, sen anlamamışsındır. hem ne olmuş yani? o
olmasaydı biz olmazdık.

tahlil:
allah'ın (celle celaluhu) kitabının inkar edilmesine razı olan kemalist profili.
- Uyarıcı: Biliyor musun, M. Kemal şapkaya karşı olanları dar ağaçlarında sallandırdı.

- Kemalist: Nerden uyduruyorsun bunları?

- Uyarıcı: Canlı şahitler anlatıyor.

- Kemalist: Yalan söylüyorlar. M.Kemal demokrasi getirdi, herkesi hür bıraktı. şapka için adam asmaz.

- Uyarıcı: Ama kendisi bile bu amaç için "bazı kurbanlar verelim" demiş...

- Kemalist: Öyle mi? O başka bir şey demek istemiştir, sen anlamamışsındır, yalandır. Yok öyle bir şey, ben araştırdım.

- Uyarıcı: Atatürk Ansiklopedisi'nde yazıyor.

- Kemalist: Ne olmuş yani? O olmasaydı sizlerin babası kim olurdu, he..? Hiç bunları düşündünüz mü?

TAHLIL:
Insanların bir şapka uğruna asılmasının; insani değer prensibiyle çeliştiğini, ilk verdiği reaksiyondan anladığımız kadarıyla, kabul eden, fakat kendisine öğretilen yanlış tarih nedeniyle "bu insanlık suçunu icra edeni" savunabilen kemalist profili..
bilgi ve birikim gerektirecek muhabbettir.
kimin kemalistle muhabbet ettiğine göre ele alınacak durumdur. akla hemen bir radikal dinci
ile kemalistin muhabbetinin getirilmesi güncel konu olmasındandır.
- uyarıcı: m.kemal'in kuran ayetleri ile dalga geçtiğini biliyor musun?

- kemalist: atatürküm yapmaz öyle şey. o dindar birisidir.

- uyarıcı: çanakkale savaşı sırasında madam corinne'ye yazdığı mektupta herşey yazıyor.

- kemalist: o mektup yalandır. inanmıyorum.

- uyarıcı: şahitler var. peyami safa anlatıyor.

- kemalist: peyami safa'ya da inanmıyorum.

- uyarıcı: erdal inönü'de kitabında yer vermiş bu mektuplara.

- kemalist: ne olmuş yani? din ile dalga geçmiş ise nolur? baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

tahlil:
atatürk'ü savunmak uğruna dinini bile boş veren, ikinci plana atan kemalist profili.

(bkz: mustafa kemal in ayetle dalga geçmesi)
- kemalist: gezegenin en doğusunda sabah ezanının okunduğu ilk camiyi mustafa kemal yaptırdı.

- uyarıcı: bu konuda en ufak bir maddi katkıda bulunulduğunu gösteren belgeye dahi sahip değiliz.

- kemalist: olsun bence yaptırmıştır.

tahlil:
hiç bir dayanağı olmadan ve kulaktan dolma bilgilerle kendi yazdıkları tarihe inananan kemalist profili.

(#17784523)
be hey dürzü vtr olarak geçer daha sonrasında ekran kararır. vakit kaybıdır.
-tc kemalist: devlet kurumlarından tc ibaresi kaldırılıyor. iyi uykular türkiye!

-uyarıcı: hiç bir devlet kurumundan kaldırılmadı ve kaldırılamaz. nerden duyuyosun bunları?

-tc kemalist: bilmem. facebook'ta falan gördüm. hem ziraat bankasından kaldırılmış ki.

-uyarıcı: sana ziraat bankası sözleşmesini göstereyim. görsel

-tc kemalist: sağlık bakanlığından da kaldırımış? hem siz koyunsunuz ne anlarsınız?

-uyarıcı: sağlık bakanı açıklama yaptı. yok böyle bir şey. (#19272148)

-tc kemalist: atatürk olmasaydı baban kimdi bilemezdin şerefsiz!

-uyarıcı: lan yine mi!!?

tahlil: araştırmadan, sormadan, bilgi sahibi olmadan hükümete ve muhalif olduğu gruplara çamur atmaya çalışan ama başaramayan kemalist profili.
fikirdir saygı duymak lazımdır falan ama bazen boku çıkar.
+haci atatürkte zaten sosyalistti ama ülke hazır değil diye devrim yapmadı.
+aga chenin çantasından nutuk çıktı. vs. vs.
+hacı sosyalizm iyi ya bunu kemalist eksende işçi partisi ve tgb yapacak.

muhabbet bitmez buhar olmak istersiniz.