bugün

adı lazım değile on çekendir .
siyasetin seviyesizleştiği, çirkefleştiği ortamda, iktidar partisindeki provokatörlerin ( başta başbakan olmak üzere) bir siyasetçiye yakışmayacak konuşmalarının karşısında efendiliğinden ödün vermeyen kibar adamdır. kendisine bu kararlı duruşundan dolayı teşekkür ediyorum.
efendi adamdır ancak fena gaf yapar.
gafların adamıdır kendileri.
dürüst olmasına dürüst adamdır ama onun başkanlığındaki bir muhalefet ile akp , en az 5 dönem daha iktidar olur ve iliğimizi emmeye devam eder.
son genel seçimlerde iddia ettiği iktisat bilimine aykırı vaadleriyle dürüst filan olmadığını gösteren insandır. demirelin çizgisinde gitmektedir, kim ne veriyorsa ben iki katını veriyorum demektedir. vaadlerinin kaynağı sorulduğunda "kaynak benim" diyebilecek zeka seviyesindedir.

bu insan genel başkan olduğunda sözlükte kemal geliyor ortalığın a...na koyacak filan diyenlerin sesinde bi azalma var en azından aklı selim kazanmış görünüyor. bu zattan lider neyim olmayacağı tespit edildi. genel başkanlık koltuğuna oturmakla lider olunmadığının canlı kanıtı. günlük siyaset insanı, fikirsiz, ideolojisiz, projeksiyonu olmayan kişi.
şerefsizlere kurban giden adamdır. habere gel 'kılıçdaroğlundan gaf! mersin güneydoğunun incisi'. sana kurban olsunlar emi, senin götünü yesinler.

bakanlar, milletvekilleri, yani iktidar bırakın gafı, milletle alenen dalga geçiyor haberi yapılmıyor, adam şaşırmış belliki, gaf yapıyor hemen haber yapılıyor. senin ananı s*kiyim ben yandaş medya.

bu bir partizanlık değildir, takım tutar gibi parti tutmak değildir. neyse onu söylemektir. lanet olsun size satılık köpekler..

bu millete varya koyun demek koyuna hakarettir artık. sizin gözünüze inen perdeyi s*kiyim ben, sizin o örümcek ağı bağlamış beyinlerinize sokuyum ben.

oy veren elleriniz kırılsın. hoş karısının vajinasını başka erkeklere emanet eden adamdan ne beklersin ki sen?
bu şeklide chp'nin başında en az 20 yıl daha kalmasını ve sol cenahı frenlemesini temenni ettiğimiz sempatik lider. inşallah ilk genel ya da yerel seçimden sonra chp başkanlığını bırakmaz.
baykalı mumla aratacak liderimsi şahsiyet. bu memlekette biraz başını eğdin mi, biraz kibar bir iki laf ettin mi kemocanların gönlünü fethediyosun. bu kemocanların zaten umrunda mı yalan vaadler, programsızlık plansızlık filan. adam kibarmış, dürüstmüş(!) tamam. ötekiler kaka zaten. hayır anlamıyorum ki bu adamda hangi donanımı hangi lider vasfını gördünüz.

baykal zamanında silik bir milletvekiliydi, bişeye itiraz ettiğini görmedik, lider dediğin adam o zamanlardan kendini gösterir. ecevit zamanında inönüye rest çekmişti, baykal ecevite rest çekmişti, erdoğan erbakana rest çekmişti, yani risk almışlardı, peşinden kitleleri sürüklemişlerdi, bu gandi kemalin o taraklarda bezi de yok. parlatın bakalım siz, artık cila filan tutmuyor ha söleyim. boşuna parlatmayın bence. olmaz dostum, bu adamla o işler olmaz. chp gene yüzde 20.lerin partisi olur.

o yüzde 20 de chpye koşulsuz şartsız iman eden beyni yıkanmış kitleden gelir. hani siz akplilere koyun diyosunuz ya, sizin de bir farkınız yok yani dostum.

not: çemişgezeksporluyum.
coğrafya konusunda merkel'e taş çıkartacak kapasiteydemiş. öğrenmiş olduk.
adamın hasıdır kendileri. ülkemizi kurtarmak için gelmiştir ama örümcek bağlamış kafalar engellemeye çalışmaktadır.
hz. ali'ye düşünür dediği için eleştirilen siyasetçi. bu eleştiri yersizdi. tamam belki kılıçdaroğlu hz. ali'nin üst vasfının düşünür olduğunu sanıyor ama görmezden gelelim, doğru söylemektedir. hz. ali'nin vasıflarından birisi de elbette düşünür olmasıdır. sıkıntı yok. ama "hz. ali'nin kitapları var açsınlar okusunlar" diyor. abi bu nedir ya? halen bizi kurtaracak diyollar.

(bkz: kendi milletine cahil ve yobaz diyen zihniyet/#15679474)*
Hz. Ali için bir islam düşünürü diyen genel başkan. Tamam insan bilmeyebilir veya şaşırabilir ama bir alevi nasıl olurda Hz. Ali'ye "düşünür" der. Onu bırak hiç mi sormadın babana "baba bu duvarda asılan resimdeki kişi kim" diye. Bahsettigim resim gerçek değildir ancak her alevinin evinde bulunur.
(bkz: cahil)

izmir'le sivas'ı nasıl bir tutarsın? sen hiç sivas'ın sokaklarında yürüdün mü? sivas'lı çocukları gördün mü?
coğrafya ve genel kültür eğitimi alması gereken chp lideri. bunun gibiler yüzünden ampul daha çok yanacak yazık.
fıkra gibi adamdır.
dünden, geçen haftadan değil... seçimden aylar öncesinden itibaren yazdık...

anayasa hazırlanırken akp ile ortak olacak, kürtçü ayrılıkçılara ve kürtçü cemaate râm olacak diye...

"buna oy veren vatansever sonra kafasını taştan taşa vurur" diye yazdık...

çok yazdık...

alın hayrını görün...
görsel
an itibariyle trt 1'de yayınlanan politik açılım programında konuşan parti lideri.
genel başkanlığı süresince gerek kendisinin yaptığı (ki bolca yapmıştır) gaflarla, gerekse kendi hayal gücümü kullanarak epey tiye aldığım siyasetçidir.

samimidir değildir bunu yargılamak bana düşmez ama son dönemde terör sorununa yaklaşımını takdir ediyorum.
Gelmis gecmis en bos, en sumsuk siyasetci.
chp'yi özünden koparıp ne kadar amerikancı,tesevci,açık toplumcuipkkcı ekip varsa içine dolduran sözüm ona liderdir.baykal belki halka sıcak gelmiyordu tamam ama adamın hakkını yemeyelim..baykal döneminde milli bir partiydi chp en azından.
görsel
görsel
artık istifa etmesi gereken adam.

tamam düzgün adam dürüst adam ama herkesi kendi gibi sanıyor, nerde yavşak var topladı etrafına...
bi dediği diğeriyle çelişen siyasetçi .