bugün

özellikle mart ayında gecenin bir yarısında sizi uyutmayan kahrolası seslerdir.
mevsime göre değişen seslerdir.

kış: meıvvvy meıvvvy * *
bahar: ah uh *
yaz: mrrrr mrrrr *
son bahar: mııofvvv mıofvvv *
bir kediyi köşeye sıkıştırmak eylemini yapıyorsanız duyacağınız ses; "kıh"tır.

(bkz: bir kediyi köşeye sıkıştırmak/#3956227)
benim wing-chun hocamın kedisinin diyaframdan çıkardığı ses:Hırrrrrrr!.
klarnet sesi tövbe tövbe.
çıksrdıgı sesler önümüzde ki aylarda artış gösterecek .
ankara-van kırması olup, beyaz tüy ve mavi gözün birleştiği kediler sağır oluyormuş. teyzemin böyle bir kedisi vardı, bir de mama isteyişi vardı. abartısız şekilde; "mağmma,mağmma" diye mama isterdi kendileri. pek tatlıydı, toprağı bol olsun.
(bkz: catmix mart ayında raflarda ki yerini alıyor)
ciyaaaaak! laan tutun şunu 3 öğrenci bi kediyi tutamadınız. ama hocam?
Bazen öyle bir ses çıkartıyorlar ki; bebek ağlıyor zannediyorum.

Gene Bir gece böyle kedi sesine çıktım mutfak balkonundan kedileri izliyorum. Bu sefer orkestra var aşağıda. Abartmıyorum!
Toplanmış bir grup miyoouuvv da miyaouvvvv. Bir yandan gülüyorum kedilerin o hallerine bir yandan etrafa bakınıyorum derken; karşı binadan komşu adam çıktı balkona, aşağıya kedilere terlik fırlattı. Daha çok gülmeye başladım çünkü terlik kedilerin olduğu yere gitmedi bir müddet sessizlik yaşandı yalnız komşu içeri girince tekrar başladılar. Velhasıl, bir başladıkları zaman kimse durduramıyor bunları.
"ıngaaa..." bunlardan biri olabilir mesela. inanın veya inanmayın kedilerimden bir tanesi tam da bu şekilde miyavlıyor. Özellikle açsa ve mama istiyorsa.*
Çiftleşme öncesi çıkan ilginç, komik ses. Sadece Erkek kedilerin çiftleşme için yanıp tutuştuğunda çıkardığı sestir.