eldeki ipi yukarda tutarak ve yuvarlak çizerek kediyi kendi etrafinda döndürmek, sonrasinda ise kedinin ben ne yapıyorum be diyerek tırmalama ve ipi kaparak kaçmasıyla sonuclanabilecek eylem.
(bkz: sözlükteki psikopatlar)
kediler gerçekten hep dört ayak üstüne mi düşüyor diye merak edip, defalarca duvardan aşağı bırakarak test etmek.
kedinin boğazını baş ve işaret parmağınızla kavradığınız zaman yaklaşık 2-3 dakika sonra kediden ince vir "viiiıyyk" sesi geliyor. olayı fazla uzatmadan bitirmek lazım tabi.
kuyruğundan tutup duvarı öptürmek.
kuyruğuna teneke bağlamak.
malzemelerimiz :

aç bir kedi
uyuyan bir köpek
5 metre civarında bir ip
100 gr civarında ciğer ya da kırmızı et

aç kedimizin ayağından iple bağlanır ve aynı ip uyuyan köpeğimizin de kuyruğuna bağlanır . ipin uzunluğu göz önünde alınır ve kedinin ulaşamayacığı bir yere ciğer koyulur . aç kedi ciğere doğru hareket eder ve ip ortamdaki piskopatı harekete geçirir ...
kedi mermer veya granit gibi kaymasına uygun bir zemin üzerine konur. çevrilmeye başlanır. dümen gibi hiç durmadan aynı yöne 3 dakika çevirmek yeterlidir. sonrasında kediyi bırakın. yürüyüşü çapraz, bacakları açık ve yalpayarak olacaktır.
4 ayağını da kırıp 5. kattan aşağı atmak. neyinin üzerine düşecek merak ediyorum.
pati altlarını gıdıklamak
kulak içinden fırlayan tüylerine parmaklarınızı sürtmek suretiyle huylandırmak.* * *
(bkz: kedi döner)
mart ayında erkek kediye dişi kediyi gösterip çiftleştirmemek.