bugün

binlerce insan kaçan gol sonrası dövünürken, üzülürken olaya daha farklı bir açıdan bakarak bizleri düşünmeye sevk eden kişilerdir bunlar, hayatımızın her hangi bir döneminde kaçırdığımız fırsatlar sonrası ağlayıp zırlamadan hemen önce aklımıza gelmesi gereken insan tipidir bu forvetler.
Pişkinliğin en büyük örneğidir. Bu futbolcu derhal oyundan çıkarılarak cezalandırılmalıdır.
(bkz: everything right except the finish)*
nedense guiza'da göremediğim gülümsemedir. *
atamama nedeni olarak "zaten ben takmıyordum ondan atamadım." gibi bir hava oluşturmaya çalışan uyanıktır.
kendisine gülen forvettir. bu golü nasıl kaçırdım edasında gülümser.
yediği gol sonrası gülen kaleci'ye benzer.
ülkemizde sayıları az olmasına karşın yutdışında sayıları oldukça fazladır. hatta yurt dışında gol attıktan sonrası kızgın bir surat ifadesiyle koşan forvetler bu durumu daha ironik bir hale sokmaktadır. hatta bu olayın altı kazındığında şike iddalarına doğru bir yol almamız dahi söz konusudur.
(bkz: yok artık lebron james)
çimlere secde vaziyetinde kapanıp 10-15 saniye beklemek ve akabinde ağzına çimlerin arasından solucan kaçmış gibi bir yüz ifadesiyle yerden kalkıp kendi yarı sahasına doğru ağır tempo koşu yapmak gibi klişelerden sıkılmış, saha içersinde rahat, rahat olduğu kadar da kaşar topçu kişisidir.
guiza'nın örnek alması gereken forvettir. o küçük emrah bakışları yerine içten bir gülümseme kendisine daha çok yakışabilir.
"nasıl olsa paramı alıyorum, şu üzülenlere bakınca, kalecinin boş suratını tekrar görüyorum" diyen öldürülesi futbolcudur.
takımı sekiz sfır önde olup, tek golü bile bulunmayan forvettir. içinden onun bunun çocukları, defans bile iki gol attı ben hala atamadım, ananızı... gibi şeyler geçirir.. ahh neler yapacaktır, bir gol atsa.
carlos tevez. zira her daim gülümsemektedir.
(bkz: http://www.google.com.tr/...image&ved=0CAkQ9QEwAA)
sahte bir gülümseme yapmıştır. neden sahte? çünkü sadece ağız kasları hareket eder. gerçek bir gülümsemede ise gözler de hafif kısılır. nasıl ki soğuk bi espiri yapıldığında "ha ha" diye ağır bi alaycı gülüş oluşuyorsa burda da aynı durum geçerlidir. kişi kendisiyle hesaplaşıyor, düştüğü durumun acizliğini düşünerek istem dışı bi hareket yapıyor.
yediği gol sonrası gülen kalecinin aksine karizmatik gözükmektedir*.
ironi yapmaktadır. forvet burada sanatsallaşmış.
yüzünde ya " t.şak geçiyorum" ifadesi vardır, ya da "ulan bunu nası kaçırdın a niketre!" ifadesi, bi nevi acı gülüş yani ...
"daima gülümse" felsefesini fazlaca benimsemiş forvettir. şirin olma çabalarına girmiş de olabilir.
efsane ronaldo, zaten bir tek o yapabilir bunu.
beşiktaş' ta oynarken feyyaz uçar' a beşiktaş taraftarı ilk yıllarında çok kızarmış, çünkü feyyaz gol kaçırdıktan sonra hiç üzgün görünmezmiş. sonraları, tepkiler artınca, başını ellerinin arasına almaya, yüzünü ekşitmeye başlamış ama ilerleyen yıllarda açıklama yapmaktan da geri kalmamış: ' forvet dediğin kaçırır da atar da, kaçırsam da her an atabileceğimi bildiğimden üzülmüyordum. '
önündeki gol fırsatlarının farkında olduğu için üzülmeyen forvettir.
"bu da mi gol degil be" diyerek sadri hocaya selam cakmis forvettir.