bugün

yüzde 65.25 vergi alınan tekel sigaralarına alternatif olan kaçak sigaranın yararlarıdır.

en başta fiyatı. en iyi tütün 100 tl civarında ki, yarım kilosuyla bir ayı rahat çıkarırsınız.

filtre fiyatı: 200 lük paket 7-10 tl civarında.
3 paket aldığınızda ortalama 1 ayı çıkarır.

yani sigara gideriniz aylık 80 tl civarında olur.

tekele bakalım: winston blue içen biri için 7.75x3= 232 tl.
karımız 150 tl.

söyle hakim bey; suç kimde.
bütçeye dost , fahiş vergilere düşman.
terörist piç kurularinin daha çok şehit verdirmesi. Sen hala ic tabi.
teröre tam destek.
paranız cebinizde kalır. daha az paraya daha fazla sigara içersiniz. birisi teröre finansman sağlıyor mu dedi. bunu 3 kuruş sigaraya 5 kuruş vergi koyan hükümet adamlarımız düşünmedikten sonra bana ne ulan.
yanan samanlık esintili, ağızda at tadı bırakan, fiyatı makul tütün mamulu.
tek yararı barzani nin cebinin dolması. siz hala için tabi.
nikotin ihtiyacını tasarruflu bir şekilde karşılamanın yanısıra; otantik bir haz da sunmaktadır. ki zaten muhtar çakmağı, tütün sarısı parmaklara daha çok yakışır.

ayrıca, çabuk tükensin diye kağıdı oksijen geçirecek cinsten imal edilen hazır sigaraların aksine, sigara kağıdına sarılan bir tütün, siz nefes çekmedikçe azalmaz. biran önce tükenmek için size eşlik etmez. siz içtikçe o tükenir. her zerresine kadar kendisini size sunmaya çalışır. böyle de sadık bir merettir bu sarma sigaralar.

not: bu arada, yeri gelmişken söylemeden edemeyeceğim: doğudan getirilip tütünshoplarda birinci kalite diye satılan tütünlerin hemen hemen hepsi adi sınıf tütünlerdir. misal, tütünün en kalitelisi bitliste yetiştirilmesine rağmen, herkeslerin dilinde bir adıyaman tütünü efsanesi vardır. bitlisin kız saçı gibi, enfes kokulu ve nazik içimli tütünü dururken, adıyamanın gübreyi andıran berbat kokulu tütünü, millete birinci kalite diye kitleniyor. ve herkesler de, o berbat tütünlerin gerçekten kaliteli olduğuna ikna olup arkadaşlarına da şiddetle tavsiye etme çabasına giriyorlar. değil arkadaşım, değil işte... sen o birinci kalite diye aldığın tütünü içtiğin vakit, kokudan yanına yaklaşamıyorum. bu nasıl bir yanılsama halidir anlamadım gitti.

velhasıl ı kelam, kaçak sigaranın yararları maksimize edilmek isteniyorsa, kaliteli olmasına da dikkat edilmeli.