bugün

kaçak elektrik kullanıp da elektriği kesildiğinde isyan eden, ayaklanan kürt kardeşlerimiz için hükümetin bulduğu müthiş çözüm.

buna göre sevgili kürt kardeşlerimiz elektriği bedava kullanmaya devam edebilecekler.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27137947.asp

şöyle ki, bu sevgi kelebekleri, kullandıkları elektrik bedeli için gelen faturaları önce ödeyecekler, ardından da ödedikleri bu paraları devlet kendilerine iade edecek.

tabi devlet bu iade işleminde sizin, bizim paralarımızı kullanacak.

nasıl fikir ama?

biz batıdakilerin ise anası sikilsin, mühim değil. yeter ki kürtler bedava enerji kullansınlar.
(bkz: kürtlerin bedava enerji kullanım hakkı)
am, göt, meme, kezban, eski sevgili, fener, galatasaray gibi konular arasında kimsenin ilgisini çekmemiş olan skandal.

he, o para sırf benim cebimden çıkacak ya, ben onun için açtığı başlığa 2. entry giren ezik oluyorum.
(bkz: mahsuplaşma)
Batı illerinde de yapılacaksa mantıklı bir uygulama özetle dar gelirli olduğu tespit edilen ailelerin elektrik faturalarının bir kısmını devlet ödeyecek, ancak bölgede herhangi fatura ödeme faliyeti olmadığı için pek mümkün görmüyorum ben bunun başarılı olmasını.
keşke tanındık bir isim ice bucket challenge gibi bir uygulama başlatsa batıdakiler olarak kitlesel olarak elektrik faturalarımızı ödemeyi reddetsek. hepimizin elektiriğini kesemezler veya hepimizi dava edemezler. ama herkesin birleşmesi ve iradeli olması gerekli.
dünyanın en başarılı terör örgütü güçlendirme politikasının ürünüdür. hükümeti izlediği bu politikadan dolayı tebrik ederiz.
eğer devlet fakir olanlara böyle bir uygulama yapacaksa güzeldir. ancak tek fakir kürt değildir bu ülkede fakir olan türkler' de vardır. devlet vatandaşlarına eşit yaklaşmalı sadece kürtlere değil tüm fakirlere bu tür yardımda bulunmalıdır. ayrıca o fakir dediğiniz kürtler de tarım hayvancılıkla uğraşıyor, türklerin bazı yerlerde çoğu da, kürtler olunca fakir türkler olunca zengin olmuyor yani.
Acıma yetime gelir koyar götüne.
kaçak elektrik kullanmayan, vergi kaçırmayan, hırsızlık yapmayan, çalmayan çırpmayan, vatanına hizmet etmekten zerre gocunmayan türk halkı için revadır.
(bkz: hiçbir iyilik cezasız kalmaz)