bugün

bilinçsiz bir harekettir.
ayrıca (bkz: nick entry uyumu) *
bana bir kazık daha at demektir.
kazıgın niteligiyle orantılı aptallık olup olmadıgı değişen durumdur.
yeryüzünde yapılan en aptalca şeylerden biri.
yapılacak en saçma şey. aklı olan insan yapmaz bunu.
ilerleyen dönemlerde bir başkasından yediği daha büyük bir kazığı, o arkadaşına anlatacak ve içi sızlayacak. Sonrası iç muhasebe. iç yanması. kendini yakma düşüncesi.
Kazık girmişse artık dost değildir o.. Affetmek olanaksızdır.
kazığa tekrar isteyerek oturmaya benzer.
Kazık olarak addedilen şey o günün şartlarında öyle nitelendirilmis lakin bugün bi anlamı kalmamamissa olabilir. Ha ben affetmem o ayrı.
Hayatta herkesin bir şansa daha ihtiyacı vardır, genel anlamda herkes kendince haklı ve %50 lik kesim affetmez haklı olarak tan, fakat şöyle bir durum da var size yaptığı yanlışı isteyerek mi yoksa yapmak zorunda kaldığı için mi yaptı bunu sorgulamak lazım. insan varlığı öyle farklıdır ki yediği kazığa rağmen affeder ki büyük kesimde bunu yapmıştır, çünkü vicdan ve mantık insanın doğruları ve yanlışları dır tercih yine insanın elinde dir, duygusal bir toplum olduğumuz için kırıcı değil de herşeye rağmen yapıcı olalım düşüncesiyle hareket ediyoruz ama bunu yaparken o insanın bir daha size kazık atma ihtimaliyle hareket ediyorsunuz ki bu durum affetmekten daha kötü bir durumdur. Sonuç olarak hayatta her zaman aldığımız ve alacağımız kararlarda önce karşımız daki insanın yerine kendimizi koymalıyız ve şunu düşünebilmeliyiz, ben onun yerinde olsaydım affedilmek mi isterdim, yoksa hiç affedilmemek mi, yani düne kadar kazık atmayan ve atmak isteyen ama yapamayan bir dostun, bugün bunu neden yaptığını veya yapmak istediğini düşünmek gerekir. Şu gerçek hiç bir zaman değişmez her ne kadar affederseniz affedin size attığı kazığı ölene kadar unutmazsınız, artık onunla birlikte olsanız da hiç birşey eski gibi olmayacaktır. Hayata gerçek pencereden bakanlar bunu çok iyi bilir affedersiniz ama hiç aslında affetmemişsinizdir, çünkü yaprak dalından kopmuştur bir kere.
gel bir kazık daha at anlamına gelir zira biri seni bir kez kazıklıyorsa bu onun suçudur, iki kere kazıklıyorsa bu senin suçundur.
sağlam bir dayaktan sonra neden olmasın ?
kazık yenmez oturulur , adımlarını sağlam atacaksın bu hayatta.
kimseye ikinci şans verilmez insanlar değişmez bunu unutmayın.
Kazık atan dost değildir . Menzile yatmış bir sırtlandır . Allah bu gibi insanlardan korusun bizi .
Bidaha daha profesyonel bi kazık atması için yol açmadır bir nevi.
Ben üzüleyim dert değil yeter ki üzmeyeyim kafasındaki bir insanın gerçekleştirebileceği eylem.
büyüklük bizde kalsın diyen insan evladıdır. bu kafayla devam ederse daha çok çekecektir. biz yandık siz yanmayın, affetmeyin.