bugün

sapıklık alametidir efendim.ahlak polisi aranacağına oturup izlemektedir.utanmadan osbirde çeker bu şimdi.insan evladı olsa,yetişin kazı yapıyorlar.cinsi sapık diye ortalığı ayağa kaldırır.ama dedim ya sapıklık alametidir.
(bkz: türksün di mi)
türk amcalarının hobisidir. eller arkadan bağlanır ve dozer büyük bir iştahla izlenir. o sırada etrafta bulunan diğer amcalarla belediye eleştirilir, "bizim millet adam olmaz" gibi yorumlar yapılır.
(bkz: türk ata sporu)
sırf bu yüzden makine tv diye bir kanal vardır. türk insanı iş makinesi izleme merakını giderebilsin diye.
bunun sosyal sınıfı, semti vs gibi ayrımı da yok. az önce nişantaşı'nda iş dolayısı ile bulunduğum sırada da aynı şeyi gözlemledim mesela. dozer kazıyor, üzerinde ciks kıyafetleri ile insanlar yine izliyor, esenler'e gitsen yine aynı manzara, kadıköy'e gitsen yine aynı vs vs. bu bizim milletçe tutulduğumuz genetik bir hastalığımız muhtemelen.

not: yalan değil, bende 5 dakika izleyip nefsimi körledim.

görsel
işi gücü bırakır, mesaiye geç kalır yine izlerim. o kazarken çıkan toprak kokusu ile kepçeden çıkan yanık mazot kokusunun karışımı başka hiç bir yerde yok gençler.
her ne kadar o devasa delme aracının yarattığı hipnotize etkisini yaratamasa bile genede kitleleri etrafına toplamaktadır.

görsel
güncel Önemli Başlıklar