bugün

az kazanan ve/veya cok harcayan insanların durumu..
yaşamına devam edebilmesi için sürekli borç alması gereken insanın içinde bulunabileceği durumdur.
bilinçsiz kredi kartı kullanmanın sonuçlarına katlanmayı gerektiren durum.
kazanmayıpta baba parası harcamanın bir üst kademesi.*
(bkz: borç batağı)
(bkz: ayağını yorganına gore uzatmak)
(bkz: kazanmadan harcamak)
geceleri kafanızı yastıga koydugunuz da üzerinize kabus gibi cöken felaket.
bütçenin açık vereceği durumdur.ayrıca iktisatta bugün gelirinden daha fazla harcama yapmak isteyen kişi borç alacaktır,ileride de borcunu ödemek için gelirinden bi miktar kısıntı yapmak zorundadır şeklinde açıklanır.
(bkz: kredi kartı)
ayağını yorganına göre uzat atasözünü hatırlatan durum
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
genelde kadın hastalığıdır..
kazandıkları parayı ve de fazlasını anında makyaja, ayakkabıya, kuaföre ve kıyafete yatırırlar çünkü para biriktirmek gibi bir zorunlulukları yoktur..

beyaz atlı prensleri gelip onları alacak şatolarına götürecektir.. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
kesinlikle illegal bir durumun sözkonusu olmasının araştırılması gereken başlık
çağımızın sorunlarından biri daha: (bkz: tüketim çılgınlığı)
Türkiye de benzinli araç kullanan orta gelirli vatandaş.
mantıken imkansızdır. olmayan şeyi harcayamazsın. kazandığın bittiği anda harcama yapman imkansızdır. işte imkansızı gerçekleştirmek için kredi kartı icat edilmiştir ki, insanlar kucağa alınabilsin.
hava atmak, pahalı şeyler giymek, ucuza tamah etmeyi bilmemek gibi durumlar sonucu ayın 5 gününü kral, 25 gününü aç geçirmek eylemi.(tabi günümüz koşullarındaki orta halli ailelerden bahsetmiyorum. etilerde, taksimde, ortaköyde hava civa uğruna gezen, 200 liralıktan aşağı kot giyinmeyen, ayakkabı desen "300 lira mı, sudan ucuz" diyen zihniyetten bahsediyorum.
ay sonunu getirememek, ay sonunda aç kalmak, ay sonunda boku yemek demektir.
yiyecek ekmeği yokken hala mango, zara ve koton üçlüsünün önünden geçebilecek kadar da cesur kişilerin yaptığı bi eylemdir.
kredi kartı en yakın dostudur.
muhtemelen ekstresinde gördüğü toplam tutarı değil, asgari ücreti ödeyendir.
gelecekte boku yiyeceği aşikardır. derhal ayağını denk almalıdır.
(bkz: eksi bakiye)