bugün

başlığı aslında şöle düşünmüştüm ; kaybedenler kulübü tarzı bıdı bıdı aman neyse buda güzel oldu.

bu kaybedenler kulübünü izledikten sonra aklıma takılan bir yaşam biçimini hayata geçirebilmek için gerekenlerdir.

size şunu söyleyeyim, -bunu anlamak için aynştayn olmaya gerek yok tabi ki affınıza sığınarak siz değil, ben yazıyorum sadece- bu tarz bir hayat günümüz şartlarında çoğumuzu cezbetsede yaşanması en az gerçek hayattaki kazananlar kulübüne girmek kadar zordur canım dostlarım.

böyle bir hayatı yaşamak için yada ileride sizlerinde bu tarz bir film çekebilmesi için gerekli olan şeyleri bir bir yazıyorum.

1. bir adet yahuşuhlu cool, kirli saçlı pisliğin bile o bünyede misk-ü amber etkisi yarattacağı adam bulmak yada adam olmak ( nasıl olursunuz orasını bilmem beyler ben denedim yanıma yaklaşılmıyodu ara tatilde annem geldi eve kafama maşrapayla vura vura banyo ettirdi haberiniz olsun) bu adamlara örnek olarak ; nejat işler, toprak sergen, şu iffet dizisinde oynayan herif. adını bilmiyorum valla, bıyıklı olan.

2. hiç kimsenin okumadığı bir kitaplığa, sahip olmak ve gerçekten de onlardan çoğunu okumuş olmak.( burada kesinlikle bu tarz adamlara bok atmıyorum arkadaşlar, bizim gibi adamların önce bir kitaplığı olması gerek, ayrıca çok büyük miktarda da şans lazım. sadece okumak yetmez. sonuçta kızın okuduğu kitabı bileceksin, ona kitabın en beğendiğin cümleyi söyleyeceksin, kız o kitabı beğenmiş olacak, ayrıca o beğendiği kitabın o cümlesini de hatırlayacak sonra da nefesi kesilecek, bak sen bak bak!! bu ancak türk filmlerinde olur bunun için çok fazla kasmayın)

3. kesinlikle bir bok kazanamayacağın bir işe sahip olmak, beş kuruş kazanamayacağını bile bile o işe sımsıkı bağlı bir şekilde, hobi olarak yapmak.( işte tam burada iki faktör var sizleri birazcık zorlayacak olan; bir anneniz, ikincisi; bok mu yiyeceğiniz" sorusu? nedir bu meslekler örnek olarak şunlar olabilir; barmen, yazar *yazar ama kimsenin sizi okumaması lazım*, radyo da dj lik, bir firmada tasarım, çizim, yada bu tarz işler. bu işleri bulup eğer hala daha yaşamak için gerekli parayı kazanabiliyosanız eyw adamın torşaklarından üperim ama 4 yıl üniversite okumuş 2.5 milyon diplomalı işsizin olduğu bir memlekette hayallerde yaşamayın ibneler derim, zaten isterseniz yaşayın, anneniz zaten bi saatten sonra "oğlum gir artık bir devlet dairesine" diye kakulaklarınızdan su gelene dar baskı uygulayacağından bu olayda yatar gibime geliyor.)

4. içini bok götürüyormuş gibi görünen fakat kirası ebesinin nikahı pahalılığında, hayvani bir ikiz yataklı pahalı abajurlu bir eve sahip olmak.( bu anlattığım ev bizim öğrenci evlerinden çok farklıdır, sakın evin içine daha salaş dursun diye soba falan kurmayın amk! bu eve sahip olabilmek için bile en kötü 500 bin dolar para lazım. istanbulun en güzel manzarası olan en merkezi yerlerinde boğazı gören çatı katlarının kaç para olduğunu az çok tahmin edersiniz. "ama o evler kira olamaz mı ne salak adamsın sen" diyenler için; ulan adam işten para kazanmıyor, ek geliri yok, zaten bi kere kira ödediklerini de görmedim bu nasıl kira? nerde öyle ev sahibi yıllarca; "ah benim canım oğlum! gene mi sarhoş geldin sen ? e geçen ki kız ne oldu ben çok beğenmiştim onu, kira mı ? kirayı verme verme elin sıkışık, bira al onunla" diyecek? var mı varsa ben evimi barkımı satar bir yıllık peşin depoitosu da neyse verir oraya geçerim. )

5.her akşam farklı birini düdüklenebilecek bir sürü aptal fakat güzel kız ( "bak bunu nerden bulucaz şimdi? zaten bu tarz hayatı yaşamamızın amacı, sonunda bu hatunlara sahip olmak değil mi?",diyorsunuz değil mi? * aramayın beyler nah bulursunuz, o şekilde bi adama, manken gibi karı kız anca filmlerde verir zaten. ulan ne işi var amk, nişantaşının en kokoş karılarının, elin nihat genç kılıklı ultra yağlı saçlı, adamlarıyla? mis kokulu döşü parlak, ferrarili zengin bilgeye ne olmuş, ölmüş mü? şahsen ben kız olsam tercih etmem hocam. sakın ha o çin malı chooper tarzı motora atlayıp, siyahları da giyip, "bende aynından olujam, bende karı kızı hırpalıycam" falan demeyin. ben denedim olmuyor, bide ceza yedim amk polisten vay efendim yarım kask yasak mış diye.)

yani anlayacağınız güzel kardeşler boş verin bu tarz hayatı, bu tarz hayat anca filmlerde olur izleyin izleyin iç geçirin işte... listeyi devam ettiririz sıkıntı yok aklınıza geldikçe sizde yardımcı olursunuz.

saygılar.