1. .
  mahallede ağabey diye tabir edilen insanların, kendinden küçük çocukları kavga ederken görünce "ne kavga ediyorsunuz ayrılın bakayım" dedikten sonra, osmanlı tokadı tarzında yapıştırdığı, kavga ederken yenilen dayaktan daha beter acıyı hissettiren durumdur.
  8 ... salca
 2. .
  hır çıktığında olayı izlemek yerine "bizim de bi katkımız olsun maksak ayırmak ama bizde bi stres atalım yahu,kargaşada kimse bir şey çakmaz" düşüncesiyle "kendinize gelin ulan"naralarıyla olaya dahil olanların bulunduğu durumdur
  ... pnar
 3. .
  Kavgayı ayıranın kavga yapan olması olayı..
  Mahallenin ağır abileri yapar genelde bunu.Kavgayı ayırmak için tüm mahalle gençlerini tokat manyağı yapar ve olay yerinden ayrılırlar.ASıl amaç; mahalle gençlerine kavganın kötü birşey olduğu düşüncesini öğretmek değil, ağır abilerin kendilerini her defasında ispatlamasıdır.
  1 ... gunnbjorn
 4. .
  " imrendim be, ayırma numarasıyla pataklayayım şunları. hem şu mavi kazaklıyı ne zamandır marizlemek istiyordum. " düşüncesini vücut diliyle anlatmaktır.
  3 ... tepesersemi
 5. .
  bu eylemi yapan kişiye mahallede saygı yüksekse pek bişey yapılmaz. ancak bunu yapmayı deneyen hödük kendini bi halt zanneden artist bir abimiz ise orda bir temiz dayak yer. *
  1 ... keshberfo
 6. .
  (bkz: iki kavgacı bir olup ayırana girmek)
  ... sıpa
 7. .
  el elden üstündür atasözünün doğruluğunun uygulamalı olarak öğretilme olayıdır. mesaj açıktır : boşuna kavga edip karşımdakini döverim nasıl olsa saçmalığına girmeyin sizden güçlü biri mutlaka vardır ve gelir takadı patlatıverir.
  ... birdy
 8. .
  öğretmen davranışı.

  bi güzel ayırırsın sonra ikisine de çakarsın tokadı...
  ... enemyof
 9. .
  yurdum gençlerinin kuku yüzünden yaptığı kavgayı, bitirme sanatı.
  1 ... mavibaron
 10. .
  kadir inanır nerde ? bir imza almalıyım. dağılın uleeyyynnn.
  1 -1 ... perisma