bugün

imamların katliamını alkışlayan dersim deyince ağzını açamayan bir zihniyetin bunu demesi nasıl bir iki yüzlülüktür hem bunu ben bir müslüman olarak alkışlamıyorum burada bir genelleme var her suçun üstüne gidilmesini emin olun bir müslüman olarak ben de istiyorum.
hayret verici olmanın da ötesinde bir durumdur.
Bu katliamı zaman aşımına uğratanlar unutmasınlar ki bu artık siyasi bir olay değil vicdan meselesidir. insan olan kınar, insan olan tepkisini belirtir bana göre.
gerçek müslüman değildir. değil saygıyı, yaşamayı bile haketmiyordur. asıl onun katli haramdır, döl israfıdır.
müslüman ve katliam kelimelerini aynı cümlede kullanmak bir defa kendi içinde tezat arzeder. bir adam hem katil hem müslüman olamaz.
o halde sorun ne?
sorun kendini müslüman addedenlerin bir katliamı, mağduriyeti alkışlaması mı? o halde bu insanlara çatın, küfredin. neden islama hakaret ediyorsunuz?
islam insanları diri diri yakın mı demiş? kuran da böyle bir ayet mi var? aksine kuran yeryüzünden nifak çıkaranlara lanet eder. kaldı ki alevilerin ve sünnilerin kutsal kitabı tektir.

katliamı kimler alkışlıyor bilmiyorum, ben de müslümanım ve çevremde bir tane kişi yok ki bu katliamı alkışlasın. sadece bu değil tarih boyunca işlenmiş hiçbir alevi katliamını alkışlamıyoruz.

bakın bugün arap ülkelerinde yazid, yezid isimleri hala çok yaygın kullanılırken, anadolu insanı yezid kelimesini bir hakaret olarak kullanır. sırf şu örnek yetmez mi bizim anadolu insanı olarak ehli beyti ne kadar sevdiğimizi göstermeye.

islama küfretmek için fırsat kollayanlara söylüyorum. neden hiçbiriniz o dönemin iktidarını eleştirmiyorsunuz?
bir allah ın kulu çıkıp da polisin, askerin, devletin bu olayı eli kolu bağlı izlediğini neden sorgulamıyor?
o dönem türkiye'yi yönetenlerin hepsi bugün ak parti ye muhalefet ortak noktasında buluşmuşken neden sivas katliamı ak parti ye bir saldırı malzemesi yapılıyor?
neden sivas katliamı ile süleyman demirel, erdal inönü isimleri aynı cümlede kullanılmıyor? neden o dönemin sivas il emniyet müdürü, il jandarma komutanı bugün bilinmiyor?
amaç sivas ta ölenlerin hakkını savunmak mı yoksa bir bahane ile islama saldırmak mı ben anlayabilmiş değilim.
konunun müslümanlıkla ne alakası var. vefaat edenler hristiyan yahut putperestler miydi ki? elhamdülüllah müslümanım ve bu olan bitenlerin aydınlanmasını sizden çok isterim. lakin belliki bir takım derin güçler var. tüm müslümanlar ayaklanacakmış ki kendilerini aklayabileceklermiş. ne yani zülmü lanetlemek için sizin emriniz mi gerekiyor paşam.
kahrolsun dünyanın tüm zalimleri.
islamcıların hezeyanıdır. üzücü bir iç çelişkidir. bir garip iki yüzlülüktür. filistin için dökülen gözyaşları ve insani hassasiyetin din, dil, ırk gözetmeksizin ''ötekiler'' içinde gösterilmesi gerekirdi. ırakta yüzbinlerin ölümüne yol açan işgalide, libyada kaddafinin başının taşla ezilmesinide, suriyede kardeşin kardeşi kırmasınıda alkışladı bu zihniyet. olmadı parayla, silahla destekledi. mevlana'nın, yunus'un mirasını tüketti. evet, sivasta yakılanla filistinde kurşunlanan aynı safta bugün.. onlar çağımızın mazlumları ve mağdurlarıdır. hoşgörü dini bunu emreder.. vicdan bütün yargıların önündedir.