bugün

l'pool'da manchester united atkısıyla yürümeye benzer. yapılacaksa, tavsiyem, sizi sevenlere bir not yazıverin.
canına mı susadın derler adama.
oluyor böyle şeyler. sahur vakti gelip göztepe pankartı açanlar. 3 saniyede atkıyla fotoğraf çektirip atkıyı bele bağlayanlar... bir de bunlar karşıyaka'da taraftar grubu oluşturmaya çalışıyorlarmış. aliağa'da yaptılar birşeyler. girişimci insanlardır göztepeliler. kendilerince birşeyler deniyorlar sürekli. sorun şu tribün kültüründe pireler deve olur. o yüzden böyle şeyler yaptığını iddia eden birini dinledikten sonra bir de karşıyakalıları dinlerseniz olayların iç yüzünü daha iyi anlayabilirsiniz.

not: biz 34 maçı deplasmanda oynayan takımın taraftarıyız. bunun en az 17 tanesi düşman topraklarda. siz neyin hesabını yapıyorsunuz?

edit: gelince 35½ alayı 3½!
bir göztepe karşıyaka maçında kale arkasında çıkan olaylara baktım, bu başlığı görünce seneler önce oynanan bir maç sanırım yaklaşık 10 15 karşıyakalı bir göztepeli'ye saldırıyor göztepeli kaçmayıp mevzisini koruyor.

onca sene tribüne takılmış biri olarak tebrik ederim. sağlam gider yaptı adam ben olsam ksk'lilerin yerinde bu videodan sonra rastgele konuşmam.*
(bkz: (vid #13798))

ekleme: bir daha baktım videoya göztepeliler gelince karşıyakalılar kaçıyor, yalnız onca sene fener tribünlerine takılmış birisi olarak göztepeli arkadaşı tekrar tebrik ederim.*
benim yazdığım entry'de ki video ile daha sonra bana cevap olarak verelin video aynıdır.

eğer daha sonra değiştirilmesse ve benim gördüğüm kadarı ile göztepeliler yalnız kalan arkadaşlarının yanına gelince karşıyakalılar kaçıyorlar.

ayrıca önemli olan yani ilk entry girme sebebim; üzerine onlarca kişi koşarken (üstelik tribünde) mevzini savunmak kolay değildir. çünkü tribünde onlarca tanımadığın adam ve gruplar vardır, polis figürü vardır, bunlardan dolayı yalnız kalma ihtimalin yüksektir.

ayrıca göztepe'yi bir izmir maçına geldiğimizde biliyorum, 5 0 fener maçı 8 sene önce olmalı atatürk stadını neredeyse başımıza yıkıcaklardı sağlam adamlar. *
karşıyakada yaşayan, yaşamayı seçen onlarca gerçek göztepelinin yapmaya gerek duymadıkları, bir avuç yeni yetmenin alayına gider tarzında denedikleri anlamsız ego tatmini çabasıdır. kaldı ki fatih kolejinden gürsel aksel stadına açılan karşıyaka bayrakları dururken iskelede açılan bir atkının lafı olamaz.
intihar etme yoludur.
sorun olacağına inanmadığım eylemdir zira izmirli futbolseverlerin büyük çoğunluğu istanbul takımlarına sempati duyarlar ve göztepe atkısını renkdaşı gs atkısı olarak algılayabilirler , sorun daha başlamadan biter.
karşıyaka'da yürümek kadar karşıyakalılara karşı yürümek de kolaydır. isterse 100 karşıyakalı gelsin bir göztepeli asla bu kavgadan kaçmaz...

http://www.youtube.com/watch?v=JG1hyX38SdE&feature=related

video her şeyi anlatmış zaten, ben 10 kişilik bir grupla bir karşıyakalının üstüne gitsem elini sıkar başarılar dilerim delikanlılığından ötürü, tribünden vur ulan vur vur diyenler de bu işin çoluk çocuğudur. göztepelilik farklı şeydir efendiler, herkes göztepeli olamaz... o yüzdendir ki kimisi buçukken kimisi tam 35'tir.
düşünülünce boşu boşuna yapılan kavgadır aslıda. tamam birbirimizi sevmiyor olabiliriz ancak bu şiddet kime ne yarar sağlıyor ? kavga olunca ne oluyor başımız göğe mi eriyor ? herkes adam gibi gitsin takımını desteklesin ezeli rekabette sürsün elbet ama böyle yok ben onu dövdüm kaçtı , ben ona yürüdüm kaçmadı gibi tam bir ilkel insan durumları da ne bize ne de göztepelilere yakışmıyor. aslında herkes birbirini yolda gördüğünde insan gibi selam etse geçse gitse ya ne olacak yani , bir sorun mu olucak o zaman. yani bunca sene maçlara sürekli giden birisi olarak hep düşündüğüm şeydir. hem her birimizin ya göztepeli ya da karşıyakalı arkadaşları var nedir ki bu? onlarla da karşılaşınca kavga mı edeceğiz yani bu mudur ? üstüne düşünülmesi gerekiyor bence. hem fanatik karşıyakalıların hem de göztepelilerin bu boş işleri bırakmaları ve izmir in süper lig e takım çıkarması için bir şeyler yapmaları daha hayırlı olucaktır. avrupa da 100 yıllık kulüpler neler neler yapmışlar biz hala daha 2. , 3. liglerde sürünüyoruz , önce bunları görmeliyiz.
intihar etmenin daha acısız yollarının olduğunun anlatılması gereken kişidir.
yok mu beni *iken olarak da adlandırılabilecek yürüyüştür.
intihar etmenin 1001 yolundan biridir bir diğeride göztede karşıyaka atkısı ile yürümek koşmaktır.
döner bıçaklarının hedefi olmakla eş değer durumdur.
mısır tarlasında çırıl çıplak geri geri koşmakla eş değer durumdur.
bir göztepeli için küçük insanlık için de bir o kadar küçük bir adımdır.

delikanlı göztepeliler göztepe atkısıyla yürümekle kalmamış göztepe atkısını açıp sallandırmışlardır.
ölmeyi bayılmak sanan klavye delikanlısı karşıyakalılar sadece izlemişlerdir nitekim göztepe adamı ezberini bozar.

görsel
ölmek demektir.
(bkz: karşıyaka da göztepe atkısıyla yürüyememek)
ölmek filan değildir. zira karşıyakalılar o kadar yürekli insanlar değillerdir. burada anca vapura binip denizde laf- kaf çeken adamlardan bahsediyoruz.
"bana çarpan kamyonun plakasını aldınız mı ? " cümlesinin kurulmasına sebebiyet veren olay olgudur.
süper lige çıkamadılar diye yanımda sinir krizi geçiren taraftarların yanında sevinç çığlıkları atmam ve ksk çarşıda "tam35 göztepe" diye bağırmam ile arasında pek fark olmayan hatta az bile kalan eylem.
perilere inanıp balkondan atlama hatasıdır.
hatadır, yapılmaması gerekir. rakibi durduk yere tahrik etmeye gerek yoktur, boşa enerji kaybına sebep olacaktır.

işin açığı aslandır bu iki kulüp tarafarı da. anadolu kaplanlarıdır. birbirleriyle uğraşmaktan vazgeçip 1. lige doğru en kısa zamanda yol almayı düşünmelidirler. ortak rakip olarak istanbul takımlarını belirlemelidirler ki kısır kavgalardan kurtulup bir an önce mesafe alabilsinler.
(bkz: siki tutmak)
En büyük ölüm sebebidir.daha da kötüsü göztepede ksk atkısıyla yürümektir.