bugün

uludağ sözlükte eğer osmanlı düşmanıysanız, fenerbahçeliyseniz, kemalistseniz karmanız kesinle artıdır. bu durumu bazı başlıklara girilen entryleri incelediğinizde görürsünüz. osmanlı karşıtı vb. yazarların karmalarına baktığınızda bir iki istisna hariç tamamının karmasının artı olduğunu görürsünüz.
konuşabildiği konular siyaset, seks(başkalarının yaptığı üzerine) ve futbol(o da bazen) olan bireyin karmasının akıbeti bellidir. anlamayan için özetliyorum ;

insanoğlu düşünebilen tek varlıktır derler ama yanılırlar ; aralarında çok sayıda beyinsel fonksiyonları çalışmayanı ve sürekli aynı şeyi tekrar tekrar yapanları mevcuttur, düşünmez, sorgulamaz ve hayata anlam katmaz isek koyundan ne farkımız kalırdı ?
osmalı'yı hiç eleştirmedim. Atatürk'ü seviyorum ama çakma kemalist'lerden değilim. Hiçbir partinin sempatizanı değilim. Din düşmanı değilim. Sadece hem dini hem de atatürk'ü bağnazca ve fütursuzca savunan insanları sevmiyorum. Fenerbahçe'liyim.

Ama gel gör ki, karmam çaylaklığımın bitişini takip eden 2 gün artı idi. +74'ü görmüştüm hem de. iyi mi bu puan bilmiyorum ama akabinde seri eksilenmiş olmam gerekir ki, bir sonraki bakışımda -1 idim. O gün bugündür, hâlâ eksiyim.

E ne demişler; taraf olmayan, bertaraf olur.
(bkz: karma kaygısıyla sözlükçü olmak)
kaliteli bir üniversiteden fahri doktora almışcasına karizmatik olmanızı sağlar. *
hala şaşırıyorum bu karma benim olamaz. önceki hesabımda -500 civarlarındaydı.
görsel
Gurur duyarım.
mümkün olmayandır.