bugün

insanların özgürce fikir belirtmesinin önündeki en büyük engelin kaldırılması için başlatılan bir meşale. ey zall duy sesimizi, işte bu eksi yazarların ayak sesleri!
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
(bkz: karmaya kutsallık atfetmek)
forum ahalisi tarafindan destek gorecegine inandigim kampanyadir.
- necati bak karma bile kalkıyormuş seninkinde hala tık yok. irezil adam.
+ ...
(bkz: arkasında olmak)
(bkz: bu benim)
- demedim mi ibrahim, bu karma kalkmaz diye.
+ dediniz efendim.
- ibrahim senin kızda karmaya takmış mi?
+ en az sizin karınız kadar.
- terbiyeni bozma ibrahim.
forumlardaki rep alma olayından bana kalırsa bir farkı olmayan hede. ha şu durum var kimsenin karmayı sallamadığını düşünürsek olsada olur.
zall'ın ssg'yi sollaması için başlatılmış bir kampanyadır. zira karma muhafazakar sözlük camiasında şimdiden kutsallık kazanmıştır. eğer bu mantık dışı uygulama kalkarsa zall'ın önünde kimse duramaz. yaşa zall!
(bkz: nereyi imzalıyoruz)
bunu destekleyen zümre buna tapar; (bkz: eksi oy kaldırılsın kampanyası)
zall: tamam iyi hoş da yerine ne öneriyorsunuz?
uvjb: yerine önerim var. entry okunma sayısı. yani iyi ya da kötü bir yazar okunuyorsa bu yansımalı. yani esas olan diğer yazarların hoşuna giden şeyler yazmak değil, sadece yazmak olmalı. ve mükafatlandırılan şey sadece okunma sayısı olmalı.
zall: tamam haklısın. bundan sonra karma kalmıştır. yerine (artı veya eksi) toplam okunma sayısı eklenecektir. böylelikle en fazla okunan yazar seçilecektir. çünkü bu dünyanın her yerinde böyle.
uvjb: ha işte. ağzın şeker şerbet yesin.
(bkz: karne kaldırılsın kampanyası)*
karma, kendi fikirlerine sahip olabilmiş, aklı başında, her esen rüzgar ile bir oraya bir buraya uçan bir yaprak kadar zayıf ve dirayetsiz olmayan insanların özgürce fikir belirtmesine herhangi bir engel teşkil edemez.
hayatta tüm yaptıkların, sadece inandığın gerçeklere göre olmalıdır. ilgi toplamaya çalışmak, başkalarının beğenisini vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak hissetmek bir insanın kendini düşürebileceği en vahim durumlardan biridir.
kısaca siktir edin şu karmayı be!
daha ne işe yaradığını, nasıl değiştiğini bile anlamadığımız karma olayının kaldırılması istemidir. desteklemekteyiz bu faydalı kampanyayı.
eh işte oyu da kalksın favoriye alma getirilsin yapılsın bunlar. (yapılmadı)