bugün

kardeşe ayrı odanın düşemediği, çoğunlukla geniş ama az odalı evlerde görülen sıkıntı.

an itibariyle huzurlu mutlu bir aile evinde kafaya takılacak tek sorun tek sıkıntıdır efendim. bu mutlu insanın daha büyük bir derdi yoktur. odayı 14 yaşındaki karanlıktan korkan kızkardeşimle paylaşmak zorunda olmanın verdiği asabiyet dolu yüz ifadesiyle salonda oturmaktayım. 70 watt'lık ampul ışığında hangi insa evladı doğru düzgün uyuyabilir. kim devamlı size seslenip canavarların kendisini yemediğinden emin olmaya çalışan eşek kadar bir kızla aynı odada uyuayabilir. hangi insan evladı kıyafetlerini toplaman için devamlı baskı yapan şeytani bir titizlikle başa çıkabilir. sorarım size kim devamlı kendisini takip eden ilkokullu bir veletle uğraşmak ister. daha da kötüsü bu kızın resmen sizi dövebiliyor olması. evet, çıplak kolunuza inen harkulede bir şaplak.

kısacası çok uğraştırır.
Yaş farkınız az ise, gerçekten tam bir ölümdür. Trajedidir. Sürekli odadan sen çık, hayır sen çık kavgası yaşanır.
neredeyse her türk gencinin yaşamış olduğu durumdur.
liseye kadar bizde de görülmüş durumdur. çok güzel zamanlardı her gece konuşurduk fısır fısır. hatta beraber yatmak isterdim hep ben uyuyana kadar benimle yatardı ablam. ben uyuyakalınca kalkıp kendi yatağına geçerdi sonra hep kızardım beni bırakıp gitmişsin yine diye. çok özlüyorum o günleri. ayrıca insanın ablasının olması ne şahane bi şey.
cehapeli beyinlerde yaş ilerlese de karşı cins çocukların birlikte yatmasında bir sakınca yoktur.