bugün

genellikle kız meselesinden çıkan ve gittikçe büyüyen bir tartışma, kavga nedeniyle, aksiyonun diğer aktörleriyle birlikte telsiz anonslarının yükseldiği loş, sevimsiz bir polis minübüsüne doldurulup en yakın karakola doğru yola çıkmak, komiser tarafından barışmaya, sulh olmaya davet edilmek, olmazsa başlarına iş çıkardığınız memur ve komiserler tarafından azarlanmak, ifade verirken kendini nahoş bir olay yüzünden de olsa önemli hissetmek, ciddi bir yaralanma, kafa göz yarılması gibi adliyeye sevki gerektirecek ciddi ve sevimsiz bir durum yoksa, yeni bir olası kapışmanın önüne geçmek gerekçesiyle diğer grupla beş-on dakikalık arayla evlere dağılmak, altı ay sonra mahkemeden tebligat gelince de olayı ilk anda anımsayamayıp ''bu ne la, hayret!'' demek, şaşırmak.
Evet bugün başıma gelen olay. Beni burada tanıyanlar az çok bilir ne kadar sakin biri olduğumu ( tamam normal hayatımda bu kadar sakin değilim fakat kavgacı da olduğum söylenemezdjdj) fakat babanneme kafayı takan bir esnaf aile ile bugün artık ipler gerildi olaylar yaşandı. Kaç yaşında kadına iftiralar hakaretler.. sonrasında beni öldürecekler diye polisi çağırmalar. ruh hastası bir aile.. bir süredir uğraşıyorlardı sessiz kalıyorduk ama bugün.. Önceden birkaç kez karakola gittim ifade verdim başka olaylardan fakat bu sefer gerçekten birine saldırmamak için kendimi çok zor tuttum. Daha doğrusu polis tuttudjjf.
Bugün de babaannemde kalıyorum çünkü bunlar normal insanlar değil. Yaşlıymış kadınmış dinlemiyorlar.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi.
Şimdi dükkan sahibi ile görüşüp sözleşmesi yoksa iki katı kira teklif edip çıkarttırmaya düşünüyorum bu esnafı. En iyi yöntem bu gibi duruyor.
Vakti evvelde Hasta olduğu için acil servise götürdüğüm çocuğumun kendini yere atması suretiyle sedyeden düştüğü için (kafa travması kaydıyla) hakkımda açılan soruşturma nedeniyle karakolda ifade vermişliğim olmuştu.

Babaya soruyorlar bir de şikayetçi misiniz.

Nasıl bir sistemin içindeyiz böyle anlamadım.
güncel Önemli Başlıklar