bugün

Geçen haftalardan birisinde acil bir iş nedeniyle gittiğim Ankaradan akşam saatlerinde, taşı toprağı altın istanbula dönmek üzere Esenboğa Havaalanındaydım. Girişteki x-ray cihazından tüm insanlar gibi üzerimde ki pardösü, ceket, kemer ve hatta çizmelerimi de çıkararak geçtim.

işlerim erken bittiğinden, ilk kalkan uçakta yer varsa istanbula bir an önce kapağı nasıl atarım düşüncesiyle erkenden havaalanında olmuştum. Ne yazık ki tüm uçaklar doluydu. Üstelik bir tükr hava alanı klasiği olarak bineceğim uçağın rötar yapacağını ve bir buçuk saat geç kalkacağını öğrendiğimde güzelim havada ve bu kadar eziyetle içeri girmiş olduğuma pişman oldum. Benim gibi aynı pişmanlığı yaşamakta olduğu her halinden belli bir arkadaşımı görmemle pişman olan içeri girerken yaşadığımız eziyeti yeniden yaşamayı göze alarak, iki sigara içip dostluğumuzu pekiştirmek için salonun dışına çıktık.

Bir müddet dışarıda oyalandıktan sonra, soyunup, dökünme işlemlerini tekrarladık. Fakat görevli arkadaşımın çantasını bir kez daha araçtan geçirmesini ve içini boşaltmasını istedi. Çünkü arkadaşımın çantasından sinyal geliyormuş. Soyunup dökünmemiz yetmedi, Çantanızın içinde tığa benzeyen kesici veya delici bir alet mi var? sorusuyla şaşırdık açıkçası. Çıka çıka çantanın içinden kadıncağızın tırnak törpüsü çıktı.

Tam bu sırada arkamızda sadece gözleri açıkta kalan, kara çarşaflı bir kadın hiç istifini bozmadan, yani bizler gibi soyunup dökünmeden x- ray cihazına girdi.

Cihazdan çıkan seslerle orada bulunan herkes gibi, ben de irkildim. irkilmekte haklıyız, yıllar önce 11 Eylül paranoyasına dahil olup bu konuda saatlerce boğaz patlatmışız ve o sıralarda da malum terör örgütü şehirleri kan gölüne çevireceğine dair mesajlar yayınlamış...

Polis memuru kadına üzerindekileri çıkarmasını söylese de, kadın oralı olmuyordu. Amerikan polisi tavırlarıyla davrandığı telsizinden Amirim, amirim bu hem ötüyor, hem de soyunmuyor diye seslenen polis memurunun yüzünde o an Dokunulmaz kara çarşafın çaresizliğini gördüm.

Bu cihazlardan geçerken uğradığı muamelelerden bıkmış biri olarak, bu durum aklıma cin bir fikir düşürdü. Bundan böyle tüm arama cihazlarında kullanmak üzere, has delikanlı bir adam olmama rağmen, çantamda daima kara çarşaf bulunduracağım. Cihaza yaklaşırken üzerime geçireceğim, cihazı geçince de çıkaracağım.

Bunun zahmeti daha az.

Cihazlardan geçerken soyunmaktan bıkmış herkese öneririm.

not: bu yazı hatice özbay'a aittir.
kara çarşafın faydasımı olur ? ilginç. kara çarşaf kadını bedenen örtmek harici akıllarıda örtmektir.
vücudun hatlarını ortadan kaldırarak insanları olası günaha teşvik etmemiş olur. her şeyden önce rabbin rızasını kazanır. bu yeterde artar.