bugün

john hollaway in otonom yayıncılıktan çıkan kitabının ismidir. iktidar olmadan dünyayı değiştirmek isimli kitabındaki düşüncesini, bu kitabında açımlar.
kitap, sistemle sorunu olan olmayan her insanın daha iyi bir dünyayı yaratabilecek güce sahip olduğunu söylemekle başlıyor. zira sistemde yaratılan çatlakların bazen bir kitabın işe gitmek yerine parkta kitap okumasını, bazen de fabrikada çalışan bir işçinin evindeki bahçesinde çiçek yetiştirmesi olduğunu düşünür. bu bağlamda hayallerimizde para yer vermemek ve farklı bir dünya hayalini kurmak bile bir çatlak yaratmadır.
ergen tesellisi olan kitaptır.

kapitalizmde, örgütlenme söz konusu değilse herhangi bir çatlak yaratmak imkansızdır. yıllarca kapitalizm kötü diye çalışmadım noldu? ebemin amını gördüm. adım boş insana çıktı.

kitlesel olarak harekete geçilmediği takdirde avuntudan başka bişey değildir bu. yok neymiş işe gitmedim kitap okudum. ertesi gün işsiz kalırsın amına koyim. 3 gün sonra karının yüzüne bakamazsın. 1 hafta sonra aç kalan çocuğun için içlenirsin.

o kadar kolaydı amk.

gençlerin kitlesel olarak harekete geçmesi lazım. aksi halde sıfıra sıfır elde var sıfır.