bugün

Taş kafalı komünistlerin klasik sıçmıklarından biridir. Komünizm gelince sömürülmeyeceğiz moruq falan. Aşırı devletçi ve diktatörlüğe yakın bir ideolojide nasıl sömürülmeyeceğiz, ilginç doğrusu.. Üretim araçları, devletin elinde olacaktır komünizmde. He ya he.. Valla kapitalizmin verdiği, özel mülkiyet hakkını ve özgürlüğü istemeyen gomanistler, kuzey kore'ye ve küba'ya gidebilirler. iki gün sonra da, komünizmin aq demezlerse de bir şey bilmiyorum. Çin'e gitmeyin yalnız.. Orası komünist görünümlü kapitalist bir ülke. Kapitalizme geçince, ekonomilerinde 7 kat kadar bir büyüme yaşadılar. Şimdi ekonomide birinciliğe oynamaya çalışıyorlar. Komünizmde bu işler bayağı zor. Hayalperest uçuklar sizi.
Adam unesconun atatürk ile ilgili sözünü alıntılayıp " atatürkçü kapitalistlere" laf söylemiş.

O alıntılanan kısımda şu var :

"olağanüstü bir devrimci, sömürgecilik ve emperyalizme karşı savaşan ilk lider "

Arkadaşlar kapitalizm sömürgecilik veya emperyalizm değildir. Kapitalizm sermaye-Üretim ve tüketim gibi sac ayağından oluşan ve bu sac ayağının finansal sistemle desteklendiği bir ekonomik sistemdir.zaten unesconun atatürk ile ilgili beyan ettiği yazıda da kapitalizm değil emperyalizm eleştirilmiş. Zira o unesconun bile var olması, kapitalist bir medeniyetin sonucudur.

Akla zarar, akademik alanda ciddiye alınmayacak kapitalizm tanımları yerine akademide kabul gören bir kapitalizm tanımını benimseyin.
Atatürk'e devrimci diyerek kendi yanlarına çekmeyi hedefleyenleri gördüğümüz başlık. Sizin bize kakaladığınız, çakma atatürkçü olan komünistlerden, çok daha atatürkçüyüz. Kemalizmi, komünistler gibi türk faşizmi olarak görmüyoruz en azından. Komünizm ile atatürkçülüğün tek ortak yönünün, cumhuriyet kavramı olduğunu paşa paşa öğrenmeniz gerek.

Hiçbir ırk ayrımı yapmadı. Doğru fakat kendi ırkının koyu milliyetçisiydi. Yani türk milliyetçisi idi. Atatürk, devrimci değil, ihtilalcidir. Emperyalizme karşı olmak eşittir solcu olmak değildir. Bir milliyetçinin de sahip olması gereken özelliklerdendir. Ben de emperyalizme karşıyım ve milliyetçiyim. Problem var mı? Kapitalizmin, komünizmden daha mantıklı olduğunu düşünüyorum sadece. En azından çakma atatürkçüler gibi kürtçülere yaklaşmıyoruz bro.
3 kuruş para için atmadık takla bırakmazlar, yazık diyenler ıssız bir adada, kimseyle iletişimi olmadan yaşıyor heralde. Yoksa millete bok atıp onlarla aynı şartlarda yaşıyorlarsa götümle güleceğimde...