bugün

Hukuk fakültesi. Yeter lan tamam işte daha okumanıza gerek yok. Var herkese yetecek kadar hukukçu ülkede.
iktisadi ve idari bilimler fakültesindeki bölümlerin tamamı. yıllardır en çok mezun veren bölümlerin başında geliyorlar. iş bulamamaları da cabası.

Ama bölümleri kapatmak yerine iş istihdamının artırılması taraftarıyım. sorunlar saç değil ki takıldığı yerden kesesin.
Çocuk gelişimi, moda tasarımı, işletme. Kustuk amk.
iktisadi ve idari bilimler fakültesi
Siyasal bilgiler fakültesi
Diş hekimliği fakültesi.
siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler
siyaset bilimi ve kamu yönetimi
kamu yönetimi
sağlık yönetimi
yönetimle alakalı diğerleri.

ülkede okuyarak siyasetçi veya yönetici olunamayacağını anlamadınız mı?
Kamu yönetimi
idari ve iktisadi bilimler
Fen edebiyat (buradan mezun olup bilim adamı olan var mı ağa)
Su ürünleri
Ziraat fkl
2 yıllık bölümlerin neredeyse hepsi
Özelikle adliye ve börü yönetimi.
Nerde ipsiz sapsız uğursuz varsa bu bölümleri okuyor.
üniversite bölümü kapatmakla bu ülkede eğitim düzelecekse alayı kapansın, eyvallah. ama bölüm kapatarak eğitimin düzeleceğine inanan varsa; bu tür insanda sıkıntı mevcuttur. bunu böyle düşünen fikir verdiğini sanan, fikirsizden öte değildir.
gereksiz üniversitelerdeki mühendislik bölümleri.
kapatılmasına gerek yok. diploma enflasyonuyla birlikte yeni rekabet alanları doğacak, girişimci ruhlu ve kendini daha fazla geliştiren insanlar refah seviyelerini arttıracaktır. eskiden ilkokul diploması neyse şimdi de uluslararası ilişkiler diploması aynı. zorunlu eğitimin üniversite diplomasına kadar olduğunu düşünün.
Tüm bölümlerin en az %50 si kapatılmalı.

Her ilde ( hatta bazı ilcerde) lisans bölümleriyle doldu ülke. Tıp, hukuk, Fizik, mühendislik, öğretmenlik, iktisat, maliye vb bölümleri fazla fazla açınca eğitimde cağ atlamayacağız ne yazık ki. Atlamadığımız da ortada.

Eğitimde nicelik değil nitelik önemlidir bunu herkes biliyor. Her yere ağaç diker gibi eğitim kurumu açtığınızda, sadece varolan başarı ortalamasını düşürüyorsunuz. Çünkü eğitim o kadar kolay erişilebilen bir şey oluyor ki, başarısız öğrenciler yıllarca okullarda israfa neden oluyor.

Eğitim, hakedenin ulaşabileceği bir lüks olmalı.dunyanin en iyi üniversitelerinin aynı zamanda özel olması ve pahalı olması tesadüf değildir.
Bilgi ve belge yönetimi.

Ben bu bölümden mezun oldum, bu derece gereksiz, vasıfsız, boş bir bölüm daha yoktur.4 y ıllık bir eğitim veriyolar ama 3 aylık bir kursla herkesin yapabileceği şeyler öğretiliyor.
Bilimum mühendislik bölümleri.
Sözel bölümler.

Getirisi yok.
Kuruyemiş Karıştırıcılığı.
Liseden bozma universitelerin tamami diyip arttiriyorum.
dinle alakalı tüm bölümler.