bugün

gözleri kapalı mekanın ışıgına karşı hassas olan insan da olabilir, ezmeyiniz efenim.
eğer gözlük normal numaralı şeffaf gözlükse sorun olmayan durumdur. güneş gözlüğü ise tuhaf kaçar.
kapalı mekanlarda gözlük takarak* resim çektiren bünye ile aynı beyin hücrelerine ve kıvrımlarına sahip olduğunu düşündüğüm zat-ı muhterem.
Gözünde ki iltihap görüntüsü kendini ve etrafındakileri rahatsız etmesin diye de bunu gerçekleştiren insan vardır.

Artık kendisiyle bütünleştirenler vardır. (bkz: Erhan Güleryüz)

Gösteriş meraklıları vardır bir de, bunlar komik durumda olduklarının farkında değillerdir. Tam yağlı beyaz peynire parmak atıp, aynı anda suratı ekşitmek kadar tuhaftır.
(bkz: blade)

görsel
güneş gözlüğünü, numaralı gözlüğüyle aynı derecede yaptırmışsa, alışkanlıktan bazen farkında olmadan takan bünye de olabilir.

efendim bu gerizekalı salakların bazıları, gündüz bir yere gidecekleri zaman güneş gözlüğüyle çıkarlar, akşama hava kararır. "gözlüksüz araba kullanıp trafik canavarı olacağıma, gece güneş gözlüğüyle araba kullanan daha eşsiz bünya olayım da kimsenin malına canına zarar vermiyeyim" de demişlerdir. ne kadar salak bir durumda ve görünüşte olduğunun kendisi de farkındadır.

şerefsizim dünyam karardı. çok param olsun arabanı camlarını ve aynaları da numaralı yapacağım.

(bkz: sen bana eşsizbünye diyemezsin ben kendime salak derim)
(bkz: astigmat)
(bkz: boş atıp dolu tutmak)
gözündeki morlugu sakliyor olabilir. ha morluk yoksa ben morartiyim, onu saklasin.

duzeltme: ekrana gunes yansiyo is yerinde la. imla.
Geceleri güneş gözlüğü takıp delikanlılığa bok sürdürmeyen zengin züppeleride yok değildir.

+Saat 20:00 oldu güneş gitti be abi çıkarsana şu güneş gözlüğünü.
-Öhömm gece gözlüğü.
+Ney ?
- Orjinal RayBan a orjinal gece görüşü taktım.
+Ney ney ?
-Night vision bilader ya.
+Allah belanı versin.
-Vermesse alırız parasıyla değil mi ?
gözüne güneş sokulası hede.
Yazın gelişiyle iyiden iyiye pörtleyen, güneş gözlüğünün işlevini idrak edememiş görgüsüz kişilerdir. Gece vakti güneş gözlüğü takan versiyonlarından bir tık öndedirler.

Not: ''Başlıkta güneş gözlüğü demiyor ki ehehe'' diye ayar vermeye çalışmayın, evden aldırırım alimallah. *