bugün

(bkz: kandiliniz mübarek olsun)
moderasyon

kimse inanmadı.
(bkz: uludağ sözlüğün dinci olması) gibi saçma başlıklar atan ateistlerin popo olduğu durum.

ayrıca laik olayını ortaya atmaları an meselesi.
keşke "kandiliniz mübarek olsun" isimli kitap çıkartsaydım.
moderasyondan kandil mesajı bekleyen şakirtler siktir olup ihl sözlüğe gidebilir. orada bol bol yayınlanıyor böyle mesajlar.
ben uludağ sözlük moderasyonunun hiçbir paskalya bayramında, cadılar bayramında yahut şinto dininin önemli yortularından birinde mesaj yayınladığına şahit olmadım. neden kandil mesajı yayınlasın ki?
sözlükte müslüman olmayan yazarlar da olduğundan, laiklik ilkesi gereği kandil mesajı yayınlaması gerekmeyen moderasyondur. kandil mesajı yayınlanması halinde, paskalya mesajı, noel mesajı, yom kippur vb. mesajlar da yayınlanması gerekecektir.
bazı sanayicilerin bu ülke insanın büyük bir bölümünün dininin müslümanlık olduğunu atlayıp moderasyona mesaj atma diye telkinde bulunması.

senin saydığı o diğer din bayramlarını o dinlerin çok yaşandığı yerlerde kutlanması gerektiğini öğren.

sen bizi ihl ye göndereceğini önce otur düşün ve gideceğin yere karar ver.
dini ve dini etkinlikleri birer propaganda aracı olarak gören ve gün boyu sms olsun, feysbuk olsun gavur icadı tüm nimetlerden yararlanıp kandilleşen şakirt dini mensubu ergenlerin beklentisidir.

velev ki kutladı moderasyon ne değişecek hayatında.

ya da velev ki kutlamadı.

ne değişecek amcık beyinli?
moonlight sonata yayınlarsa :( şeklinde başlayacağı mesaj.