bugün

Aladağ'da yaşanan elim hadiseden sonra ne kadar adice, şerefsizce insanların olduğunu bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Bu toplum eline megafon alarak halkı cenazede yönlendiren sanatçı trollerini de gördü, aynı cenazede vatandaşı iterek kendine yer açan zihniyeti de maden faciasında kaybettikleri iş makinelerinin de hesabını yapan zihniyeti de.

Efendim olay adana'nın Aladağ ilçesinde yurt yangınında hayatını kaybeden çocukların cenazesinde yaşanıyor. Aslında ailelerin sözleri dikkate değer. Biz bu durumda olmasak, fakir olmasak çocuklarımızı oraya verir miyiz? Biz de isteriz onları iyi, güzel yerlerde okutmak. Bu insanları bu fakirliğe itenlerin hesabı ne zaman görülür merak ediyorum.

Yine olaydan uzaklaştık. Farkındayım. Cenaze esnasında baba tabutun başında. O esnada bakan arkada. Baba yine vakur tabutun başında bekliyor. O esnada bakanı çeken o şerefsiz, alçaklar bakanın en iyi görüntüsünü almak için babaya diyorlar ki kenara gel bakanı çekiyoruz. Baba da o enstanteyi bozmamak için bir iki adım kenara geliyor.

Görmüyorsunuz, eğer bakanı değil de o fakirliği, yolları, yurtları görseydiniz bakanı o açıdan çekmek için yarış vermezdiniz. Ya da hangi paparazzi nerede, ne yapmıştan ziyade bu ülkenin gerçeklerini yansıtsaydınız şehit taburlarını, çocuk cenazelerini, işçi ölümlerini değil de güzel memleket manzaraları izleyecektik.

Bunu da unuturuz. Aktütün karakolunu, 301 somalı'yı, ermenek'i, şirvan'ı, asansör faciasını, konya'daki patlamayı unuttuğumuz gibi bunu da unutacağız. Her son dakika haberine yeni bir son dakika haberi eklenecek, biz yine kınamakla yeni kınamaklara hazırlanacağız. O kadar çok kınadık ki artık kına tutacak bir tarafımız kalmadı.

ilgili video https://youtu.be/KJ3p8fKdpCA