bugün

sinir bozucu olmakla beraber imrendiricidir de kimi zaman. (bkz: ah o gemide ben de olsaydım)
lisanstı , sporcu ahlakıydı demeden , alayına sopa atasım var .
bunun yanında terbiyesizlik bu .
bu grup bayansa , mal mal gülerler aralarından sıyrılarak geçince , erkekse laf atarlar , belalarını ararlar .
uygun zamanı kollayın , basın gidin sonra .
tekme evet tekme atmak gelir içinden ya da tam vır vır konuşurlarken ki onlar ağır çekimde yürüyüp vır vır ederler tam o anda ense köküne sağlam bir tokat atmak gelir içinden, tam arkasında geçmeye çalışanlarca işkenceye dönüşür yol öndeki grup zaten profosyoneldir kaldırım ilerde genişliyor dersin onları orda sollamayı düşünürsün ama dedim ya profosyonel onlar kaldırım genişler onlarda genişler hep kaldırım kadarlardır.
bir süre takip edersin karşıdan kararlı bir kişinin gelip grubu yarıp geçmesini sende bundan istifade aradan sıyrılmayı planlarsın sinsice, evet o an gelir biri grubu bıçak gibi yarıp geçer karşıdan ama unutuldu sanırım profosyonel onlar civa gibidirler hemen kaynaşırlar anlayamazsın bir bakmışsın aralarından ışık sızmadan yürüyorlar yine kaderim der onları dinleye dinleye yola devam edersin.
(bkz: çarşı)
önümüze gelene bir tekme şeklinde yürüyen topluluktur. *
üç gün dövülüp niye dövüldüklerini de bilmemeleri gereken gruptur.
birkaç cinsi vardır bu meretin ama en anlı şanlısını arıyorsan, göt göbek fırlamış ağır siklet teyzelerdir hacı! daha geçende yürürken çıktı karşıma bir kafile. kaldırımı kapatma yetmedi kendisine ablalarımızın, üstüne yaptığı hareketle aduket yemiş gibi hissettim! hatta 32li combo! yürürken kafası önde olması gerekirken, asıl abla 90 derece sağa ve diğerleri de sola çevirmişlerdi! öküzün trene bakması gibi birbirlerine bakıp, sağı solu selamlayarak yürüyüp, "bu kaldırım babamın, karşıdaki de anamın" edasıyla, karşısındaki insanda anında pompalı tüfekle kendisini mermi manyağı yapma isteğini şapadanak uyandırıp, sonra sana 4 kişi birden çapıp, bir de "önüne baksana!" diyen bir cins bu arkadaş. nerede yetiştin? ne yedin de bu kadar mal olabildin? anlamadım arkadaş... nesin lan sen grup! bi daha karşıma çıkma seni mermi manyağı değil, manyakoğlumanyağı yaparım grup!!! şimdiiiii, dağılın burdannnnn!!!
kırsal kesimden gelmiş henüz şehir yaşamına uyum sağlayamamış insan davranışıdır.
insana, sürekli maruz kalındığında, sinir krizleri yaşatabilecek, hatta bardağın taşmasına az kala omuzları konuşturacak sıralı olayları başlatabilecek, arkadaş dayanışma mekanizması.
tekerli bavulla, son dolmuşa yetişmeye çalışırken aşti'nin sallamasyon kaldırımında karşılaşıldığı takdirde can sıkan grup. kaldırımdan inip geçeyim derken taksi çarptı sizin yüzünüzden bavula. sizi bir yakalarsam...
merdiveni kapatarak yürüyerek gruplara kıyasla biraz daha az sinir bozuculardır. yola inmek suretiyle sollama şansı fazladır.
öndeler ve yavaş yavaş yürüyüp hızınızı kesiyorlarsa yakın takibe alınır. bir iki -tercihen iki, şimdi bir tane olursa kavga etmek istediğini sanabilir- tanesinin ayağına basılır ve zorlama bir tebessümle "pardon" denir. yol vereceklerdir.
birde bu arkadaşlarımızın penguen gibi yürüyen versiyonları mevcuttur. çatacak birini arar bu grup genelde cep telefonundan müzik dinlerler.
genelde ev gezmesinden gelen koca g.tlü teyzelerden oluşan gurub dur. tek çözüm kendini yola atmaktır. baktın o da olmuyor dalacaksın aralarına yeni çeri gibi.
düdük çalarak yol istenmelidir. hemde tren düdüğü.