bugün

bulunduğu yerleşim merkezindeki tüm kaldırımların, yükseklik, en ve boylarını ezbere bilen mühendisdir. hayatı bu yapıları kontrol etmekle geçerse de bu iş için ücret talebi yoktur. bu kaldırımlarda yürüyen tüm hanımları da detaylarıyla bilir. mesai mefhumu yoktur.
Türkiye'e özgü bir iş dalı. Yaklaşık 6 aydır bu işi yapıyorum.
okuduğu mühendislik dalını herhangi bir sebepten ötürü yapamayanların genel meslek tanımı.

- oğlunuz ne iş yapıyor nazmi beyciğim

+ mühendis efendim ama henüz çalışmıyor.

- hımmm kaldırım mühendisi yani ?

+ sizin kızın ataması yapıldı mı betül hanım ?

- nerdeeee 3 sene oldu atama bekliyor bizimki

+ tühhh yaaa söyleyecek bişey bulamadım bak şimdi ...

-[g.t herif al oğlunu başına çal] öyle efendim öyle hayat zor
Özellikle erkeklere has bir meslek türüymüş gibi söylenen, okuduğu bölümün kendisine iyi bir gelecek vermeyeceğini düşünen insanlarca çok sık kullanılan bir kalıp.
zamanında sagopa kajmer'in, ceza'ya itafen ''sen kimsin? kaldırım mühendisi! ben kimim? cümle mühendisi!'' gibi iğneleyici sözlerle dile getirdiği tanımlamadır.*
hayalleri sırtlarında kaldırımlar da kambur gezenler.
baraj sınırı olmadan herkesin sınavsız girebileceği bir bölüm olarak her üniversiteye açılması gereken mühendislik fakültesi.
paralel evrendeki mesleğim.
https://www.facebook.com/...58&type=2&theater
Her gün dershaneye bilgi alsın diye çıkarmak için uğraştığım elleri cebinde ağır adımlarla yürüyen ve işim var diyen tiplerin mesleğidir.
Ulan işi olan adam bu kadar rahat olabilir mi ? adamlar bildiğin kaldırım mühendisi işte..
Şehir çevre planlana falan filan konulara hakim mühendistir.
ülkemizde çok mezunu bulunur.
ülkemizde mezunu çoktur.