bugün

şu kızı alıp gidelim de gerisi problem değil, baharatlı bile içeriz o kahveyi dedirten durum.
(bkz: sevinsin kızlar)
türk toplumunda "kız isteme" ye giden damat adayına gelin tarafından yapılan eylemdir. amacı ise bakalım benim elimden zehirde olca içermi? gibi saçma salak bir adettir.
not: yazık ulan. al bi yudum iç bakayım içebilcenmi ?
kız isteme merasiminde yapılan adettir.

fakat bunu illaki o merasimde yapmak sart değildir ki ben bizzat yapmışımdır bunu. beni de isteyen felan yoktu.*
sadece tuz da değil üstelik karabiber,pulbiber,tarçın.. vs envayi çeşit baharatlı bir karışımı kahve diyerekten canım dedeme vakti zamanında yaptım.
ama çocuktum daha, teyzem bana hadi sen yap bu sefer dediğinde o lanet ingilizce kelimeleri ezberlemekle boğuşuyordum ve sinir hat safhadaydı.
o sinirle birdaha bana kahve yaptırmasınlar mantığıyla ki tuttuda * yaptım o kahveyi.
ve o son oldu, en azından büyüyünceye kadar. *
tuz ve şekeri birbirinden ayırt edemeyecek kadar uykulu olan insanın yaptığı bir hata. yıllarca dalga geçilir. *
tamamen saçmalık ve gereksizliktir.
kesinlikle içmiyeceğim onu kız istemeye gidildiğinde! içmicem abi bakalım ne yapıcaklar. içersem de adam değilim.
gerzeklik.
yakında evleneceğine işarettir.**
(bkz: aşık olmak)
12 Mart akşamı eski bir arkadaşımla yerine getireceğimiz hadisedir.Enişte bey bana bunu yapmamamız karşılığında cömert bir teklifte bulundu ama yapacak birşey yok.

(bkz: Adet yerini bulsun)
özellikle sinir olunan birine yapılan bir aktivite olup eşek şakasıdır, yapan kişi için büyük neşe kaynağıdır. özellikle içenin o ilk yudum anında surat ifadesi görülmeye değerdir.
eğer insan kahveyi kendine yapıyorsa o zaman da;
(bkz: enayi)
(bkz: künefeye yanlışlıkla tuzlu peynir koymak)*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar