görsel
görsel

Türk Hava Yolları'nın alt kuruluşu anadolujet'in ekonomik kriz adına aldığı önlemlerden biriymiş Efendim.

yüzlerce liraya uçak bileti satıp 10 kuruşluk kekleri ikram etmeyince ekonomik krizden kurtulmayı düşünüyorlarmış Sabah sabah bayağı güldüm bu habere

haberle ilgili görselli ve haber linkini paylaşıyorum Siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.sozcu.com.tr/...ikrami-bitti-5537657/amp/
forbesta soyle bir haber var, 30 yil once bir hava yolu sirketi first class ikramlarindan tek bir zeytini kaldirarak yillik 40bin dolar kurtarmis. 2020de tum yolculardan kahve ve sandvici kaldirmak muhtemelen cok daha fazla paranin kalmasini saglayacak. elbette sirketin batmasina engel olacak meblag degildir bunlar, ama tasarruf boyle bir sey arkadaslar. birkac yerden boyle tasarruflar yaparsin ve pacayi kurtarmaya calisirsin. tabii reisi tayyip olan memlekette tasarruf nedir bilmedigimiz icin garip geliyor.
Aslında komple hostesi falan da kaldırsalar tek bi muavinle işi götürürler.
Otobüs tipi nescafe + kek neyinize yetmiyor amk.
operasyon yönetimi namına zerre bilgisi olmayanları gösteren başlık. ekonomiye bağlamak isteyen fırsatçılar da akbaba gibi doluşmuş hemen. bir sandviçi kaldırarak bile kârını yüzde kaç arttıracağından habersiz. ayrıca havayolu şirketlerinin kendi politikasıdır ikramlı veya ikramsız seyahat. buna göre diğer fiyatlarını şekillendirirler ve sınıflarını seçmiş olurlar. nasıl ki renault'ya enayilere bak ferrari bunların 10 arabada sattığını tek arabada kazanıyor demek saçmalıksa bu da aynı hesaptır.
batsınlar ne olacak t.c. ziraat gene karını paylaşırdı!

madem ciddi zarar şimdiye kadar akılları nerdeymiş?