bugün

bununla sınırlı kalmaz.
akşam geç yatıp sabah geç kalkan insandır ki genelde yalnız olduğu için kahvaltı yapmaz.

(bkz: ben)
doymaz.**
tek başına yediklerinin tadını alamaz.
yavan olur.
sohbetsiz çayın tadı olmaz.
sadece öylesine yer işte.
benim gibi öğlen 1'de kahvaltı yapan insandır.
bir süre sonra yalnız kahvaltı yapmaktan bunalıp çok yalnızım diye sızlanmaya başlayacak insandır.
(bkz: yalnızlıktan sofradaki yemek ile konuşmak)
sabahları sinirli olduğundan kimseyle konuşmak istemez tek başına bişeyler yemek ister. Aksilik o ki hergün biri bulur onu.*
kahvaltı sofrasını toplamayan insandır, muhtemelen yalnız yaşıyordur ve aynı sofrayı 3 öğün kullanıyordur.
Benim gibi yalnız yemek yemeyi seven insandır özellikle kahvaltı ayrı bir dünyadır benim için ayrı bir keyif.Bu yüzden kimseyi sokmam genelde bu keyfime nnadir durumlar dışında.Aynı zamanda evet bu kişi geç kalkar.
kahvaltısını kendisi gibi akşamdan kalan pizzayla yapar hafatada 2-3 gün.
geç kalkıyordur. aile efradı çoktan kahvaltısını yapmış, öğle yemeği telaşına girmiştir. bu uyuz fert ise sabaha kadar film izlemiştir, arkadaşlarıyla mal muhabbetler edip sabahlamıştır vs..
kafasi rahat, en asil duygularin insanidir.
bir süre sonra kahvaltı yapmayı da bırakacak tiptir.

insan yalnızken canı hiçbir şey istemez çünkü.

ben bunu deneyimleyecek kadar uzun süre yalnız kaldım.

ve yıllar önce kahvaltının ne olduğunu bile unuttum.
Mutlulukla alakası olmayan bir kahvaltı masasında bulunan insandır.
benimdir efendim. askeri okula aliskanlik olsun duzen bozulmasin diye 6.30 da kalkip kahvalti yapiyorum tabii herkesin gotunde pireler ucusuyor o vakit.
dramdır, hiçte keyif vermez.
Benimdir. Ondandır ki kahvaltı yapmayı bıraktım.
Benimdir. insanın evlenesi geliyor.
Kahvaltıyı önemsemeyecek kadar mutsuz insandır.
yaşamak için yiyen insandır.
Yoktur öyle bir insan.
yalnız insan erinir kahvaltı hazırlamaya.
kalkıp da kurulu kahvaltı sofrasına hiç oturmaz.
ya simit poğaça gibi bir şey yer ya da eline bir parça bir şey alır.
ben mesela hiç hatırlamıyorum kurulu kahvaltı sofrasına oturduğumu.
Yıllar önce cumartesi pazar günleri çok nadir kahvaltı masası kurardı annem. Onda da beraber olamazdık.
sadece karnını doyurmuş olursun.
ekmeği küçük parçalara bölmek zorunda kalmayan insan.
sür nutellayı reçeli kocaman ekmeğe, dudaklarından burnuna yol yap anasını satıyım!
kahvaltı yapmayan insanın bir alt modelidir.
kötü bir durumdur, yalnızlığı farkettiren ilk andır. çay demleyip demlememe konusunda kararsız kalırsın, demliyim dersin bir çaydanlık çay boşa gider, demlemezsin bu sefer de yediğinden keyif alamazsın.
çay içmeyin, süt için.
hem daha sağlıklıdır. hem yalnız kahvaltı yapmayı sevdirir hem de yalnızlığınızla barışırsınız.