bugün

Diyorlar ki:
-Kahrolsun şeriat.

Diyorum ki:
Allah Kuran’da buyuruyor:

”Kim Allah’ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.”
[Maide - 44]

Diyorlar ki:
-Kes sesini. Biz Ata’mızın yolunda gideriz. O her şeyi iyi bilir.

Diyorum ki:
Bakın Rabbimiz buyuruyor:
”Onlara: “Allah’ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızın yoluna uyarız!” derler. Peki ya ataları doğru yolu bulamamış, hidayete erememişse?”
[Bakara - 170]

---- ---- ----

Diyorlar ki:
-Bizim Ata’mız hata yapmaz. O uludur. Yücedir. Biz onun izinden gidiyoruz.

Diyorum ki:
”Siz Allah’ı bırakıp birtakım putlara tapıyor, asılsız sözler uyduruyorsunuz.”
[Ankebut - 17]

---- ---- ----

Diyorlar ki:
-Evet tapıyoruz bir diyeceğin mi var?

Diyorum ki:
”Siz ve Allah’ın dışında taptığınız şeyler cehennem odunlarısınız.”
[Enbiya - 98]

---- ---- ----

Diyorlar ki:
-Sen bizim cehenneme gideceğimizi ne biliyorsun be? Saçma sapan konuşma.

Diyorum ki:
”Şüphesiz ben Rabbimden gelen apaçık bir delile dayanıyorum. Siz ise onu yalanlıyorsunuz.”
[Enam - 57]

---- ---- ----

Diyorlar ki:
-Görürüz kim cehenneme gidiyor kim cennete…

Rabbim buyurdu:
”Öyle ya, teslimiyet gösterenleri, günahkârlarla bir tutar mıyız hiç?
Size ne oluyor? Ne biçim hüküm veriyorsunuz?
Yoksa size ait bir kitap var da, (bu sapıklıkları) ondan mı okuyorsunuz?”
[Kalem 35-37]

Andolsun, siz ve atanız apaçık bir sapıklık içindesiniz.
[ENBiYA - 54]

---- ---- ----

Diyorlar ki:
-Artık yeter. Eğer böyle yazmaya devam edersen, hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Rabbim buyurdu:
”Şu halde, eğer iman etmiş kimseler iseniz onlardan korkmayın, benden korkun.”
[Âli imran - 175]
(bkz: bilmem kaç yıllık kul yapısı sistem) vs (bkz: zamanın başlangıcından dahi önce var olan ilah)

ekleme: (bkz: nisa 56)
''Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını arttırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.'' (bakara suresi 10.ayet)
Sımdı sorarım sıze serıat gelınce ne olacak? Hangı serıat gelecek bu ulkeye? islam'da ki hangi ictihad Uygulanacak? Koskoca osmanli bile Seriatla yonetilmedi, hangi sistemi monteleyecegiz?

Diger acidan bu. Ulkede herkes musluman degil. Hristiyan, yahudi, ateist, tengrici, satanist ve daha bir cok dine inanan insan mevcut, onlari neyle yargilayacaksiniz?

Gectim mezhepler arasi bile seriat uygulamalari farkli, onu nasil halledeceksiniz?

Elhamdurillah muslumaniz ama gercekleri de masanin. Ortasina koymak lazim...
serıat gelmedıgı muddetce 17 aylık bebekde tecavuze ugrar,hırsızlık yapanlarda ellerı ve kolları sapasaglam soymaya devam eder...
bulunduğu topraklarda hiç şeriat olmadığını bilen insandır osmanlıda saltanat vardı.
şeriatlı toplumlarda ne olduğunun farkındadır.
"Kahrolsun şeriyat" bir soru cümlesi midir ki, bir cevap beklensin?
(Sanırım sözlükte başlıklara cümle kalıplarındaki yalnışlara bir tek ben dikkat ediyorum.)
saygı duyuyorum görüşlerine diye verilen cevaptır. sen nasıl kahrolsun laiklik diye düşünüyorsan, başkaları da kahrolsun şeriat diye düşünebilir. dünyayı kendi görüşlerinle sınırlama asla. saygı duy ki, saygı göresin.
yahu madem allah herşeyi biliyor, ve bizim icin en iyisini istiyor, neden müslüman alemi istisnasiz her alanda geri kalmış petrol disinda ne gibi bir artı yönleri var? ama dış gücler felan baslar yine simdi biraz sonra...tanim: sacma sapan bir cevaptir..
gerçek şeryiat bu diyil

Tşb. Yani türkiye şeriyat birliği.

Hehe.
şeriat Allah ın emir ve yasaklarıdır, hiçbir Müslüman itiraz edemez, bu sözü bilinçli söyleyen Allah ın dinine küfretmiştir ve eğer Müslümansa dinden çıkar kafir olur.

islam dini bir insanın ferdi, içtimai, hukuki, iktisadi akla ne gelirse hiçbirşeyi boş bırakmamış insanlığa topyekün nizam getirmiştir.

namaz kılmak ta bir şeriattır, faizin yasak olmasıda, miras hukukuda vardır, evlilik hukukuda, vergi sistemi de vardır, ceza hukuku da.
Bu argümanı savunan mübareklere bir iki sorum olacak:
1. Ahlak bekçiliği yaparken çocuk gelinlere, sokakta karıya kıza sulanan tayfanıza, kadına olan hadsiz tavırlara sessiz kalmanız çok tatlı değil mi?
2. Kendi hayatınız içerisinde bu kurallar bütününe ne kadar bağlısınız ki etrafa bayram şekeri niyetine tavsiye dağıtıyorsunuz?
3. Şu an islamın hüküm sürdüğü hiç bir ülkede bilim, birlik, ilerleme gibi kavramlara seyrek rastlanması, sadece kısmetsizlik midir?
4. Kutsal kitap Kur'an-ı Kerim'de yer alan yasak ve tavsiyelerin nedenleri ile temellendirilmemesi, bazı kısımların günümüzde tekrardan yoruma muhtaç olduğu sizce de aşikar değil mi?
5. Her din gii islam'ın da kendinden olmayanın cehennemde yanacağı, "Yahudileri, Hristiyanları dost edinmeyin." gibi argümanlara kendi din adamlarınızın bile net bir yorum yapamaması, sizi de zaman zaman eleme gark etmiyor mu?
6. Ne vakit bir ateist çıkıp islam'a ait bir sava karşı çıksa "Ya o aslında öyle değil, Müslümanlara bakıp islam'ı yargılama." demekten sizin de ciğeriniz solmadı mı?

Not: Bu sorularım, alay/dalga/goygoy maksatlı değil, şimdi çıkıp da iki tane mübarek "Yanacaksın kafir, zındık seni!", "Öteki tarafta görürsün ebenin hörekesini!" tarzı atıflarda bulunmazsa sevinirim zira yıldım. Haydi sevgiyle kalın.
kahrolsun şeriat demeyenin recmi vaciptir.
verilmesi gereken bir cevap yoktur.
şimdi şeriat arapların kültüründen çıkan yasaklar ve yaptırımları
kuranda geçmeyen şeyler için kimse müslümanlıktan çıkmaz.
ama bu şeriatçılar müslümanlıktan çıkarsınız diye gözünüzü de korktmaya çalışmaktadır.
allah kırbaçla sopala taşla karaçarşaf giydir mi demiş kuranda baş örtüsü bile geçmiyor.
şeriat yorumlayan uygarlıklara göre değişir. kuran araplara neden inmiş en bozuk toplum olduklarından.
ama onlar durmamış kuranı da bozmuşlar.
kimse allahın kadına erkeğe eşit davranma kes biç dediğini idda edip sonra onun eşitliğinden adaletinden bahsetmesin.
şeriatla yönetilen toplumlara bakın hangisinde eşitlik adalet var bunu istemek ben insan değilim demekle eş değer
bir de allahın kuralları diye insanları kandırma çabalarınız da taktirlik.
e kuranı okumayan anlamayan ezberden inananda sanıyor ki öyle.
allah sorgulanmaz bu kurallar değil efendim. sorgulanan arapların bunlar allahın kuralları sorgulanmaz diyerek insanlıktan çıkmasını sorgulamak.
sen sorgulamayıp bunun allahın kuralları olduğunu idda ettin .
ama bu müslümanlığa değil ateizme deizme yaradı neden mi.
kimse adaletsiz eşit olmayan bir yaratıcıya biat etmez. hele hele yaratıcının öyle olmadığını bildiği halde
kullarının yaratıcı vasfında kurallar ve yasaklar saçıyor oluşunu hiç kabullenmez.
ama bazı andavalları inandırmak için allah dedi demeniz yeterlidir. araba göre demiştir insana göre dememiştir.