bugün

burnundan sümük çıktığına dalalettir.

gözlemlerime dayanan bir tespittir. sustuktan sonra toparlama ihtimalin yoktur ve herkes o an neden sustuğunu merak ederek gözünün içine baktığı için, foyan ortadadır zaten. *
yaşam karmaşık bi hal almıştır işte tam orda bi yerde aniden anlamından çok uzak kahkahalar başlar, sonrası anlamsızlığın farkındalığının susma eylemiyle son bulması olur.
sahte kahkaha atan kız grubuna, çevreden gelen tepki sonunda olandır.
(bkz: bir gülme efekti olarak kahka)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
sevdiceğinizle göz göze gelirsiniz o anda. içinizi bir sıcaklık kaplar. ve tılsımlı dudaklar kavuşur birbirlerine...
(bkz: hincal uluc)
(bkz: elektrik kesintisi)
daha baştan garipleşen bir harekettir.

normal insanlar genelde "kahka"larla gülmez.
dikkat çekmek için yapılır genelde.
hani bende burdayım beni de fark edin tribi.
depresif insan tepkisi. gayet normal karşılanmalı..
Hocanın içeri girmesiyle kallavi bir azar yiyeceğini anlamaktır.
çok gülmenin çok ağlamaya neden olacağını bilen insandır. hayatın öğrettiklerinden birisini uygulamaya geçirmiştir.

(bkz: tamam güldük yeter)
ne dikkat çekmek için yapılır ne de başka bir şey için.

yapılan espiriye gülerken içinde ki bir kelime sizin hayatınızda yer etmiş birine aittir ve o an aklınıza espirinin komikliği değil ayrılığın acısı düşer sonuç gülerken ağlamaya başlamaktır. hazindir.
(bkz: kız çocuğu doğdu herhalde)
(bkz: analı babalı büyüsün)
(bkz: kahka ne la)
(bkz: kahkaha)
ha nın * yokluğunu hissetmek. *
ve akabinde ''halay ettim senne. küççük aptal'' veya '' nefret ediyorum senden, hiğreniyorum anlıyor misin hiğreniyorum'' şeklinde bitebilen, şuh kadın kahkahası sonlanışı.
şok anında gerçekleşebilen durumdur, doğaldır.
karışık duygular içerisinde olan birinin sergileyeceği davranıştır.
(bkz: ha uşağum ha)
O kadar çok gülersin ki neye güldüğünü unutmaktır.

Gülmenin bokunu çıkarmamak lazım*
Samimi degildir. Kisa kisa kikirdemelerle dozu dusurerek sonlandirmasi gerekir. Aksi duruma asla inanmam.
(bkz: önce güldüm sonra bastım eksiyi)