bugün

dikkat ettiyseniz yastık denmemiş olan ve her neresi olursa uyuyabilen insandır.
düğünde bangır bangır müzik çalıyorken uyudum ben. bu benim ya. valla bak. baya benim.
Ayakta bile uyuyabilen benim için kafayı bi yere dayamama gerek yok yani ondan daha çavuk uyurum.
En çok özendiğim bir o kadar da uyuz olduğum tiptir. Kıskanıyorum ben bu insanları açılcası.
Ha işte benim o. Bir adet dayanacak bir şey bulmam yeterli. 10 sanide kendimden geçiyorum.
Bir sağlık sorunu olabilir, bazı hastalıklar sürekli yorgunluk ve uyuma hissi yaratır. Bağırsak florasının bozulması, kansızlık vb...
dünya s**ime, minare g**üme olan insandır. düşündüğü hiçbir şey yok pezevengin. biz de uyumak için artı çaba gösterelim.
ama illa ki tanımsa: olmak istediğim insandır.
(bkz: gamsız)
(bkz: dünya sikime minare götüme)
(bkz: el elin sikini)

Yok bu o değildi pardon.

Dertsiz insan eylemidir efenim.
hep özendiğim bir şeydir, ancak çok yorlursam 5 dakkaya uyurum.
Hep yorgun ve hep uykusuz olduğu için sabit durabildiği her yerde başını sabitliyebildiği an uyuyabiliyordur.

Oturma fırsatı bulduğunda büyük lükstür.
Benimdir. Bana ayakta uyuyan kedi derler. Neresi rahatıma giderse hop uyuyorum. Cenazede bile uyumuştum o kalabalıkta. Bilmem anlatmişmiydim.
4+1 genişliğinde eve sahip kişidir. Herkesin özendiği kişidir.
Yatağa yastığa ihtiyacı olmayan, başını, cama, taşa, direksiyona dayayıp saniyeler içinde horul horul uyuyabilen hayret verici şanslı insandır.

Her daim, her yerde, zaman, mekan ayırtetmeden uykuya dalma potansiyelleri olan kiskanılası kişilerdir.

Beni neden böyle yaratmadın eyy ahura mazda!
Yok Yastığım yüksek olacak, yok ortam zifiri karanlık ve sessiz olacak, yetmez bir de gözümde uyku maskem olacak.
Yok ebenin örekesi....
Bak millete! Lönk diye uyuyuveriyor...