bugün

freud ve saz arkadaşlarının bir araya gelse bile çözmekte zorlanacağı psikolojidir. ben uzun araştırmalarım sonucu dişe dokunur bulgulara ulaştım ve bunları da paylaşmaktan onur duyacağım.

araştırmaları 1000 erkek ve 1000 kadın üzerinde yaptım. genel olarak söylemek gerekirse, erkekler daha bir panik yaparken kadınlar lanet okuyor. erkeklerin yüzde 87,8'i kuşun arkasından küfür edip ne yapacağını bilemezken yüzde 12,2'si ise kuş bokunu temizlemek için envanter aramaya koyuluyor. kadınların yüzde 69,2'si kuşun arkasından hasmıymış gibi lanet okurken geri kalan yüzde 30,8'lik kısmı ise olayın iç kızartıcı yüzüyle depresyona giriyor. ya da bana öyle geldi lan, ben de bin kişiyi alıp bakmadım teker teker. oturdum eminönü'ne saydım, bin kişinin kafasın kuş sıçınca eve gittim. ödenek yok, anca böyle.

neyse efendim. eminönü'nde nalet bir yer var. kuşlarla dolu. nalet değil aslında ama kuşlar çok tehlikeli. kuş bu kıçını bağlayamazsın ya, bulduğu yere sıçıyor hayvancağız. ve buradan geçişler sırasında da istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. meydanın ortasından geçmeye çalışan masum bir vatandaş kakası gelen bir güvercinin bokuna hedef olabiliyor. zaten kuşlar çok isabetli atışlar yapabiliyor. cuk diye oturtuyor kafaya.

yol alırken kafasına kuş sıçan bir insan ani bir refleks olarak elini başına götürür ve elini koklar. sonra da suratını buruşturur. sonra ise varsa peçetesiyle başını siler, yoksa gider peçete alır. burada kişinin saçlarının yoğunluğu da önemli rol oynar. saçları çok sık olan bir kişi boku çıkarmada zorlanacaktır ve bu onda onulmaz ruhsal yaralar açacaktır. kel bir kişi ise tek bir hamlede, cifle ocağını silen ev hanımı misali boku bertaraf edecektir. tabi bunun tek hamlede gerçekleşip gerçekleşmemesi de sıçan kuşun büyüklüğüne bağlıdır. serçe boku önemsiz olacakken martı boku çıkarılması zor olabilmekte, akbaba boku ise öldürebilemektedir.

burada kişinin yapacağı panik, rezil olmasını da doğru orantılı etkiler. kafasına kuş sıçtığında hemen panik halinde kuşa küfreden ve ordan oraya savrulan bir insan etrafta alay konusu olabilir ve işi gücü olmayan utanmazlar tarafından "ehehe bak lan kafasına kuş sıçtı" denerek parmakla gösterilir. bu kişinin sosyal hayatına vuran bir darbedir. bir daha o kişi hiç bir kuşu sevemeyecektir. bu durumlarda genellikle olayı kaale almamak gerekir, yani kuş bokunu. o zaman kimse kişiyle dalga geçmez.

mesela, kuş sıçtığı zaman sadece bir bakıp aheste aheste yola devam edip, "ben çok kuş boku gördüm bu bir şey mi, bana hiç komaz kuş boku agaaa" mesajı vermek gerekir. ama bu da bir yandan tehlikelidir çünkü şımaran kuşlar ardarda kafaya sıçabilir veya serbest çağrışımla kişinin kuş bokundan zevk aldığı bunu bir nevi fetiş nesnesine dönüştürdüğü sanılabilir. o yüzden dikkatli olmak lazım gelir, kuşun arkasından bir iki küfür bu zanları yok eder.

ama ishal olmuş bir martının boku kadar hiç bir olay bir insanı hayattan soğutamaz, özellikle de önemli bir görüşmeye gidiliyorsa. peki sormak gerek, bu kodumun kuşları o kadar boş alan varken eğlence olsun diye mi milletin kafasına kafasına sıçar. gülüyor mu yoksa bu kodumun kuşları sıçtıktan sonra. ibnelere o kadar yem veriyoruz gelip kafaya sıçıyorlar, insan olun lan azıcık.
_loto mu oynasam ne? * diyecek olan kişilik.
hüsrandır. ankara kızılay'da sıklıkla başınıza gelebilir. "rezil oldum" sanırken etraftan, "piyango bileti al!" diyen acayip kişilerle karşılaşa da bilirsiniz.
(bkz: bu işte bi bokluk var)
Milli piyango bileti almasının şart olduğunu düşünen pskoloji olabilir.
çoğu zaman ''şans'' olarak değerlendirilir ama onca insan varken kuşun sizin tepenize sıçması durumu şanssızlık da olabilir. *
gelen vurmuş giden kafasına sıçmıstır kaderin sillesini yemiştir şanslı olmak bi yana cenabetin önde gidenidir bu insan.
kuşu sıçarak öldürmek gibi psikopat fantezilere sahip bir psikoloji olabilir.
-ıyy iğrenç pislik, gel bende senin başına sıçayım da ödeşelim, bakalım iyi oluyor mu? salak. off rezil oldum, hemen peçete bulun, ıslak mendil, parfüm birşeyler bulun bana. ooofff kuş beyinli hayvann!! psikolojisidir.
yaklaşık bir saat sonra, sakinleşince: ben bir milli piyango alayım, kesin bana çıkar. *
şu devirde kuş sıçtı diye sevinçten uça uça milli piyangonun yolunu tutan insan psikolojisi.