bugün

hani kadın erkek eşitti.

sonuçta kadında insan. birinden nefret edip onun üzerine suç atabilir. birçok haber okudum böyle.

yani şimdi sırf kadının beyanı esastır diye adam suçsuz yere hapse mi girecek?

pozitif ayrımcılığın bokunu çıkartmışlar afedersin.
bayan beyanıdır o, hem kafiyeli de duruyor ne güzel.

saçmalıktır.
neden taciz tecavüz konularında erkeğin de beyanı esas olmuyor. Vurularak bayıltılarak etkisiz hale getirilerek de kadın erkeğe herhangi bir taciz tecavüz girişiminde bulunanilir ki her ne ne kadar kadına taciz tecavüz kadar sık yaşanmasa da bunun sa örnekleri fazlasıyla var zaten. Şıttt sessiz olun kadın ve erkek eşit.

Feministler mutlulukdan çıldırıyor istediklerini alıyorlar çünkü.
sahte beyanlarını sikeyim. alayı şımarık pis şıllıklardır. aile bakanı fazla şımartmıştır.
Anası bacısı olumsuzluk yaşadığında panter kesilip ortalığı ayağa kaldıran, başka kadınların canı yandığında halı motifi izleyen bir takım erillerin karşı çıktığı kanundur.

Her kadını, çevrenizde var olan, sesini çıkarmaktan çekinmeyen, çantayı kafanıza geçirebilen, çatır çatır konuşup hakkını savunabilen olmadı kanunlara başvuran, yapılan kötülüğü, zalimi, zulmü, sineye çekip, " kader iste! " demeyen kadınlardan mı sanıyorsunuz len ibibikler!

Bu ülkede, babasının, abisinin tecavüzüne uğrayıp, onların çocuklarını doğuran kadınlar var!
Patronun tacizine, hakaretine uğrayıp kapı dışarı edilen kadınlar var!
Kocasından, kayınpederinden, eltisinden hunharca dayak yiyip kaderine razı kadınlar var!
Çocuğunun gözü önünde pervasızca boğazı kesilen kadınlar da var!
Tehditle, göz dağıyla, korkutularak, dayakla kötekle susturulan kadınlar var!
Daha sayayım mı?!

Merak etmeyin, hakimler, savcılar, kanun adamları embesillerden seçilmiyor, kadın beyanı esastır deyip g.tü devirip dosyayı kapatmıyorlar.
Araştırıyor, sorguluyor, tanıklar, hastane raporları, bilir kişiler, ıvır zıvır... Dünya kadar işlem ve sorgudan sonra karara bağlıyor.

Bu ülkede, çocuk, sokak hayvanı, ağaç ve kadın olmak zordur!
Evet kadın olmak!
hukukun üstünlüğü ilkesini ihlal eden bir beyandır.
arabistandaki kadının şahitliğini küçümseyen kanun ne kadar doğruysa o kadar etiktir. iki insanın sahitliği denk olmalı .
bir kadın çıksa karakola gitse bilal erdoğan beni taciz etti dese ne olacak acaba. çok merak ediyorum bunu..
Kadının beyanı esastır diye bir karine yok arkadaşlar.

Kadın beyanı bu koruma kanununda önleyici bir husus yani tedbir için yapılan olaylarda esastır.

Hiç bir kadın beyan ederek bir erkeği suçlu gösteremez. ispat şart. Şahit, belge, görüntü ses kaydı vs gibi.

Afedersiniz kadın beyanı esasmış, skrler öyle esası.
saçmalık.
Bunlar istanbul sözleşmesinin getirisi olduğuna göre
Erkeğe "beyniniz yok" demiştir ingilizler.
Yakında hiçbir hak vermezler. Sözünü bile ciddiye almıyorlar kadın karşısında.
şahsen beni çok endişelendiren bir kanun bu. kadının biri sana bir nedenden sinir oluyor bu beni taciz etti diyor ve sorgusuz sualsiz hapse giriyorsun. at iziyle iti izinide karıştırmamak lazım. adalet sağlayacağım diye masumu da suçlamamak lazım.
sonra vay efendim islam neden şahitlikte kadını erkekle eşit tutmuyor. kardeşim kadının genlerinde var bu daha birkaç ay önce başkasından çocuk yapıp babasına torununun babası olarak başka kişiyi tanıtan kızın hikayesini okuduk, izledik haberlerde. kızın babası da çocuğu öldürmüştü bebekle ilgisi yoktu halbuki ölen gencin.
Hukukta dünyanın en tehlikeli lafidir
Ağbi sanki kadınlar sabun gibi tertemiz köpük..

Misal kadın başkasına vurdurtuyor ama gidiyor alakasız birine iftira atıyor

Yada sokakta tipi hoşuna gitmeyen biri yanlışlıkla kolu çarpsa taciz diye çığlık atıyor.
Ki o kişi kıvanç Tatlıtuğ tipli olsa ooo adama telefon numarasıni verir

Beyler bayanlar kadınlar sızın bildiğiniz gibi ak pak tertemiz yaratıklar değil
insanoğlu sonuçta
Korkar yalan söyler
Kıskanır yalan söyler
Söyler de söyler..

Kurtlar vadisinde Rahmetli Seyfi dayının bir lafı vardı
"Allah adamı karı milletinin haklisindanda haksisizdanda korusun"...
Makina sensin ATM sana girsin..

Akp gelir gelmez zinayı suç olmaktan çıkardı..şimdi de kadın beyanı esastır diyor.. bol ncli olarak aile yapımızı dinamitliyor..
Düşünülen şey değildir. Kadının, daha doğrusu mağdurun beyanı soruşturmanın açılması için esas alınır. Tabii ki mağdurun temelsiz beyanıyla kimseye ceza verilmez.

Bu ilkenin amacı belli suçlarda belli bir süre sonra delilin kendiliğinden ortadan kalkması sebebiyle soruşturmanın maddi bir delile dayandırılamamasıdır.
Normalde dava açılması için savcıda suçun varlığına dair yeterli şüphe kanaati oluşmalıdır. Ancak yukarıda yazdığım gibi bazı tip suçlarda delil ortadan kalkabilir veya mağdur ne derse desin savcıda suçun varlığına dair yeterli şüphe oluşmayabilir. Bu yüzden, sadece “soruşturmanın açılması” için bu ilke esas alınır.

Buraya kadar bana kalırsa sorun yok. Sorun günümüzdeki linç kültüründe başlıyor. Herhangi bir taciz söylentisi bile facebook’ta twitter’da ve konvansiyonel medyada infial yaratıyor ve “şüpheli”nin yargısız infazı isteniyor. Bu kamuoyu baskısı büyük olunca yargı boyun eğmek zorunda kalabiliyor. Asıl sıkıntı işte tam olarak bu. Yani asıl korkulması gereken “kadının beyanı esastır” ilkesi değil “medyanın beyanı esastır” ilkesi.
sakat bir mantık.

ataerkil dayatmaların laciverdi.
Osmanlı'da da kadı'nın beyanı esastı, şimdi niye kem küm ediyorsunuz.
Çoğu zaman adaletsizlikleri doğuran yasa. O kadar saçma ki engelli olup aldatılmış kocaya bile nafaka ödettirir.
Ben bir kadının arkasında kaldıysam yolunu değiştiren biriyim ama diyelim ki bir yerde denk gelse, adres vs. Sorsam, Kadın da sapık diye bağırsa benim oradan anca cesedim çıkar. Mahkemeye çıksam lafımı bile dinlemezler. Alelade bir insan karşısında saçma bir yasa yüzünden haksız duruma düşeyim?

Tamam bu yasanın faydalı kısımları da vardır ama her insan dürüst ve karakterli değildir. Karakterli olan da aldatmaz veya iftira atmaz.

Biriyle tanışmak için merhaba desek linç edilmekten korkuyoruz. Sonra da sosyalleşmiyorsunuz deniliyor. insanda sosyalleşecek hal mi bıraktılar?
kadının namus ve iffetini ortaya koyarak iftira atmayacağı Yargıtay açısından genel kabul görmüştür.
Yani kadın beyanı çelişkili ya da art niyetli kabul edilemeyecek durumdaysa şüpheli ne derse desin geçerli değildir. Yani kadının beyanı esastır.
Sırf gıcıklığına bile erkeği güme götürecek görüş. Trafikte, yolda her hangi bir yerde sözlü bir münakaşa yaşadığınız kadın sizi siniri bozulduğu için farklı bir suç isnadıyla suçlayabilir ve hiç bir bok ispat edemezsiniz. Suiistimale oldukça elverişli bir beyan.
Sorgusuz sualsiz tutuklu yargılanıp ceza yemenize sebep olur. Kimse sadece soruşturma açılıyor demesin bakın araştırın öyle mi ? Ulan, neyse.
saçmalığına ek olarak bu hakkın, yaptığı hataların sorumluluğunu bile almayan bir cinsiyete verilmesi rezaletlerin ve tehlikelerin en büyüdüğüdür.
Kanıt esastır olarak düzeltilmesi gereken şey.
Kadın da olsa erkek de olsa beyanlar gerçek olamaz.
arkadaşlar saçma saçma konuşmayın

kadının beyanı doğrudur demiyor, esastır diyor.

yani o beyandan yola çıkarak suçlama yapılabilir, soruşturma açılabilir, gözaltı olabilir demek isteniyor.

delil varsa suçlu bulunursunuz zaten. delil yoksa suçlu olmuyorsunuz merak etmeyin.