bugün

reklamlarda bile kadın seks objesi olarak görülüyorken çok yadırganılmayan ama bağıra bağıra tepki verilmesi gereken durum. Doğtaş reklamı misal. Hangi kadın evinde öyle bir kıyafetle o pozisyonda oturur?

Bir baldır bacağa tav olan yurdum erkekleri için yapılmış olması muhtemel olsa da bu reklamlardaki kadın çıplaklığı, kadının seks objesi olarak gösterilmesi her ne kadar artık eskisi kadar olmasa da kadınlarımızı kimsenin hesaba almadığını ve hala her şeyin, kötü olsa bile, erkekler üzerine, erkekler için yapıldığını gösteriyor.

Bu kadar erkek egemen bir ortamda kadınlarımızın bir şeyler yapmaya çalışması başarı sayılacakken "elinin hamuruyla erkek işine karışma!" olarak karşılanıyor.

Bu tür reklamlar da ön plana çıkarılan kadınlardan sokakta on tane bile göremezsiniz.Yanlış anlaşılma olmasın, fiziğiniz kötü tü kaka şeyler sizi demiyorum, gerçekçi olmak gerek.

Misal Axe reklamı, koşan bir bikinili bayan arkadaşın arkadan kalçalarının ekranlarımızda arzı endam etmesi dışında çok masum gibi görülüyor. Ama değil, kadınları istediğimiz gibi yönetmek, her türlü sikişmek , bak seks değil sikişmek, kukla gibi oynatmak, köpek gibi itaat etmesini sağlamak adına bir parfümün yeterli olacağı fikri empoze edilmeye çalışılıyor.

Kadınlar bu kadar basit yaratıklar mıdır? Kadınlar bu kadar değersiz midir? Kadınlar bu kadar hor görülmeli mi? Kadınlar sadece amdan mı ibaret?

Onlarında bir kalp taşıdığını, duyguları olduğunu, sevmek sevilmek istediğini çoğu insan yok sayoyor, görmemezlikten geliyor.

Her şeyi geçtim sadece bu tür reklamlar insanların kusurlu olabileceklerini unutturuyor. Ne bileyim karşındaki kadının göğüsleri reklamdaki kadınınkile kadar dolgun olmaya bilir, boyu o kadar uzun olmayabilir, bıyıklı diye hor gördüğünüz altı üstü bir kaç tüye sahip olabilir, bacakları o kadar şekilli olmayabilir.

insanlar ileride evlendiklerinde bu tür vücutlar bulamadıklarında hayal kırıklığı yaşayacaklar. Belki çok çok sevdiği insanlardan soğuyacaklar.

Her insanın kusurlu olabileceğini unutacaklar.

Az önce küçük göğüslü olmanın faydaları adlı başlıktaki entryleri okudum ve yemin ediyorum her okuduğum entry de erkek olmamdan utandım.

Oraya yazılan iğrenç şeyleri okuyacak olan kadınları bir düşün, hele de biraz önce söylediğim gibi yaşları küçük olanları...

Hayatları boyunca kendi vücudundan nefret edecek, belki depresyona girecek, kendine güveni azalacak, ileride sırf çevresine güzel görünmek için, sırf millet böyle istiyor diye bıçak altına yatacak.

Estetik ameliyat pimi çekilmiş el bombası gibi. Ne olacağının garantisini kim verebilir?

Sevişmeyi bilmeyince kezban, iyi sevişince orospu olarak adlandırılan kadınların bir an önce örgütlenip ya kendileri ülkeyi terk etmeli ya da ülkeden erkekleri silmelidir.

Tüm kadınlarımıza yaşamda kolaylıklar, erkeklerimizin de masum olanlar dışında zihniyetlerini sikeyim diyorum ve entry mi sonlandırıyorum.

Not: yaşım daha yirmi, benden büyük hemcinslerimin.böyle yaptığını gördükçe utanıyorum. çocuğu yaşında olduğum adamlar böyle yapıyorsa, kişisel gelişimdi carttu curttu çağındaki bireylerin nasıl yetişeceğini, ileride nasıl insanlar olabileceğini kestirebiliyor musunuz?
ne kadar yazılsa da değişmeyecek olan durumdur.
yanlış önerme. Sanatı bile var bu işin.
(bkz: kadınları dövme sanatı)
islamın dayattığı durumdur. türk gelenek ve göreneklerinde yeri olmamasına rağmen islam ile belirgin bir ataerkil toplumsal anlayış söz konusudur. bir toplumun değerini işçisinin ve kadınının toplumdaki yeri belirler çoğu otoriteye göre... nerede olduğumuz olabileceğimiz açıkça ortadadır.
ülkenin kanayan yaralarından sadece birisidir.
ataerkil toplum yapısının etkili olduğu sonuç.
hiç bir zaman çözülemeyecek gibi duran sorun.
güncel Önemli Başlıklar