bugün

evet kadınların önsezgileri. önsezidir belki. ya da sezgi. hayat ne tuhaf lan vapurlar falan...
kadınların birşeyleri hissetme ve muhtelemen doğru tahmin etme duyularıdır. önsezgi değil önsezi denir.
kızlar zamanlama özürlüdür ben bunu önsezgilere dahil ediyorum .
ne zaman işim olsun . konuşamayacak durumda olayım ararlar .
gün boyu işi bitsin arasın diye beklerim. tuvalete giderim sıçmaya . arayacağı tutar.
bir film izlemek istersin . film sıkıcıdır. en heyecanlı yerinde telefon çalar yada msnden falan titreşim gönderirler. bir bakmışın kapını çalıyor.
Çok güçlüdür. Çoğu şeyi anlarız.
bende olmayan şey. ewed
gerçekten de çok güçlü olduğuna inandığım sezilerdir.
Kadınlara verilmiş bir süper güçtür.
Abartılmış balondur bence de.
Bu masala inanan kadınlar kendilerini cadı zannediyorlar sonra.
kadın-erkek ilişkilerinde çok işlerine yarar. Başka bir işe yarıyor mu? Zaten bu yüzden kadınların "aşk hariç her şey yalan" lafını çok duyarız.
kadınlar sadece doğururken ön sezgilidir. Bilirler hızlı bir sıvı akıntısı ile genitalia üzerinden gelen haberi, doğum yapacaklarını anlarlar. feryat, bağırış üzerine haber verirler etrafa. binlerce yıldır bu olgu kadınların sanki her şeyi önceden bildiğini gösterircesine doğru. kadınlar erkektir, erkekler kadın annesi ve babası kadar. insan olmak olay, ve o kadar zordur erkek doğurmak kadar. ama erkekler de kadın kadar sezgilidir, yaşarsa yarın güneş doğana kadar.
(bkz: önsezi). Bu z kuşağı türkçeyi de katletti.

Kadınları o kadar da abartmayın gençler. Baştan aşağı sezi olsalar ne olur swh. Aşık olduklarında yamuluyorlar.
(bkz: kurtlarla koşan kadınlar) kitabında bahsedilen bir durusezi hali.
Yok öyle bir şey. Rastladığım çoğu kadının hakkımda vardığı kanaatler ve çıkarımlar hep hatalı veya kulaktan duyma ezber kalıplardı. Bir konuda Beklemedikleri bir tepki alınca afallıyorlar sonra. Kadınlar basit düşünüyor.
bir kadın olarak söylüyorum ki evet her kadında yoktur.
öncelikle temiz kalp, iyi niyetli olma, insanları tarafsız değerlendirebilme, halden anlayabilme ve daha bir çok saf özelliğin o kadında olmasıyla olabilecek durumdur.

bazı kadınlar ! aklına gelen ilk "şeytani" duyguyu önsezi zanneder.
ben her şeyi bilirim , hissederim havasına kapılır.
inanmayın bunlara akıl var mantık var. tabi bazı kadınlarda önsezi var şüphesiz.
ama kaç tanede 1 tane...