bugün

özellikle bilgisayar konusunda dikkat çeker bu durum.

ne torrent bilirler ne format. aç-kapa düğmesinin yerini bile bilmez çoğu.
kart okuyucuya disketin sığdığını kanıtlamaya çalışan zihniyet ..
kadın bilgisayar mühendislerinin rahatsız olacağı söylem. etrafımda benden çok daha iyi bilgisayar kullanabilen onlarca kadın varken, böyle bir genelleme yersiz kalır.
(bkz: teknoloji tarihinde 15 önemli kadın)
format atmayı 3.sınıfta benden öğrenip şuan bilgisayar hocalığı yapan arkadaşlarım kimbilir neler saçmalıyordur..
tam olarak öyle olmayıp, format atılması gereken hallerde teknoloji özürlü olmadığını düşünen
sora sora 40 gece 40 gündüz harcayıp format atmayı öğrenmiş,
kendisi geç öğrendiği için öğrendiğini matah bişey gibi algılayan,
kadının bunu beceremeyeceğini düşünen
bir erkekten yardım istemeyi yeğlemesidir.
böylece kadın, erkeğin haline için için güler ve windows u yeniden kur, driverları bir bir indir derdi ile uğraşmamış olur.
birkaç saat içinde bilgisayarı düzeltmek uğruna kullanılamaz hale getiren şahsım adına kabul ettiğim, diğer tüm hatunları tenzih ettiğim iddiadır. ayrıca;

uff snne be slk!

o değil de o son şeyi silmeyecektim. "şey" evet, zannediyorum sistemin önemli bir parçası idi.
kendine bakıp genelleme yapanlardaki özür kadar değildir.
o değilde bunlar "crazy" ile başlayan hotmail almıştır e tabi ergendir düşünememiştir sonradan rezil olacağını. alttan tire yapmayı bilmez. "shift ne yhaa .s" der.

(bkz: bugün yaşadıklarım)
kernel32.dll dosyasını da tipini sevmediği kaliteli erkek gibi "ismini sevmedim" diyerek silmelerinden anlaşılabilir.
Bu gün aldığımdır. Bir insanın bir Microsoft hesabı oluşturması en fazla ne kadar zaman sürer ki değil mi. Bir erkeğin 5 dakikalık işi. işte ben o 5 dakikalık işi 2 buçuk saatte zor yaptım. Ve anladım ki bir çok kadın ki bende bunlara dahilim "teknoloji özürlü"!
ayy cınım ilahii sen..