bugün

buyuk sirketleri bilmem ama tekstillerde o koca götünu buyutup 1200 falan alırlar, erkekler ise her turlu hamallık yapar 900u zor alır. haram zıkkım olsun o karıların aldığı paralar.
olmayan durumdur.
bazı orospu çocuğu işletmecilerin işi olabilir ama azı böyledir.

tamam da 300-400 liraya çalışan kızın iş bitimi starbucks'ta ne işi var?
tamam da 500-600 liraya çalışan kızın ray ban gözlüğüyle niye takılıyor?
tamam da 600-700 liraya çalışan kızın(bu türbanlı olsun) 300 liraya vakko'dan eşarp alması normal mi?

ulan millet bütün esnaf ve şirketler kadın/kız çalıştırıyor.
erkeklere iş yok ulan memlekette.

edit: vakko.*
Çevremde ne kadar modelist tanıdık varsa 3000-3500 milyar arası alıyor Maşallah.
saçma bir iddiadır. kadınlarda erkeklerde farketmiyor maaş.
* annem sekreterliğe başladığında 1.200tl civarı alıyordu ki o zamanlar 2009 yılıydı ve sigorta yol yemek hariciydi.
* 3 yıl sonra annem terfi etti müdür asistanı oldu torpille beni aldırdı işe, 16 yaşından bu yana sekreterlik yapıyorum. yaşım reşit olmadığından 900tl civarı alıyordum ve sadece yol yemek vardı.
reşit olsam bende 1.200 alacaktımda bakma kuzum, hayat bize oyun oynuyor..
şu anki maaşımı söylemeyeyim, görgüsüze çıkar adım.
* hem ayrıca kadınlara niye makyaj parası extra olarak görülüyor, anlamıyorum. o zaman erkeklere de kerane parası verin, olsun bitsin mk.
töbe töbe..
tanım: farketmiyor.
ayrıca;
(bkz: gerçek feminizm bu değil)
her ne hikmetse calısan kadinların hepsinde s5,iphone 5,lg g3,nokia lumia 720 falan artık yoldamı dağıtıyorlar bilmiyorum
-ulan ben 2 el kıçı kırık s3 mini almak icin 2 ay para biriktirdim zamanında.
Ülkemizdeki kadınların maalesef doğru düzgün vasfa sahip olmamaları hasebiyle çok da yanlış olmayandır.

Kız iki yıllık süt ve süt ürünlerinden mezun oluyor. Halk Eğitim Merkezine gidip bok kadar değeri olmayan kurslara katılıyor, aldığı boktan sertifikayla iş başvuruları yapıyor... cv'sine boydan herhangi bir düğünde çekinmiş olduğu boydan fotoğrafını yahut başı yana eğik fotoğrafını koyuyor, beklediği maaş minimum 2000. Nitelik telefonları cevaplayacak seviyede... biri ona gösterirse sekreterliği bile belki iki ayda anca çözer... e işveren de bulmuş böyle salak ve cahil türk kızını kaçırır mı? 1000 liraya hop diye alıyor salak kızı. Sigortayı da şanslıysa ikinci ayda yapıyor... dayıyor 10 saat mesaiyi, o da kızcağız eve geç gidiyorum diye ağladığı için maksimum 7 yapıyor mesai saatini. Genel kültür sıfır, yabancı dil aym fayn end yu dan ibaret, hayat tecrübesi facebook'ta yaşadığı aşklardan bir dirhem öteye geçememiş...

Kaç lira versin bu salağa? Kariyer hedefinden yoksun, koca bekleyen ev kızına daha ne katabilir ki bu patron? Onun aradığı da zaten böyle bir salak. Türkiye gibi üçüncü sınıf Ortadoğu ülkesinde de elini sallasan ellisi var böylelerinden.

Yazık.
Üniversite mezunu öğretmenin haftanin yedi günü çalışıp 800 Türk Lirası alıyor olmasi kadar acıklı bir durumdur.