bugün

duruş, yürüyüş...
dişilerin ilk baktığı yer erkeklerin penisi; erillerin ilk baktığı yer kadınların göğüsleriymiş.
bir arkadaş bilimsel bir makaleden okumuş. erkekleri, özel laboratuvarlarda bilimsel bir yöntemle olmasa da deneme yanılma yöntemiyle analiz edip bu gerçeği bulmuştuk ama kadınların böyle bir şey yapması... inşallah yanlıştır, lan fark etmeden bakıyor muyuz yoksa. neyse. daha az bilimseli omuzlarına bakarım ben, bilimsel makaleye biraz daha yaklaşırsak popoya da bakılır ama bu ilk değil de son baktığımız yerdir genelde.
gözlerden itibaren şöyle bir süzmektir.
kiyafettir ardindan gözler gelir burun agiz dudak sac el kol bacak diye devam eder.
hatundan hatuna değişen durumdur.

cüzdanına.
gözlerine.
dişlerine.
saçlarına.
ellerine.
ve son olarak poposuna( ayşen gruda kendi ağzıyla söylemişti)
bakışlarındaki anlam, derinlik.
Genelleme yapılamayacak bir konudur. Kimi cüzdanına bakar, kimi gözüne, kimi kolundaki saatine, kimi cümlelerine, fikirlerine.
ellerdir efendim.

bir er dişi olarak bir erkekte ilk olarak ellere bakıyorum, bakımlı olup olmamasına dikkat ediyorum.
nerden duydum hatırlayamadım;

maalesef ki kadınlar farkında olmadan erkeklerin ilk olarak üreme organına bakarmış. bu da karşısındaki erkeğin ne kadar güçlü olduğunu anlamak içinmiş. içgüdüsel herhalde. *

ama bana sorarsanız, farkında olmadan yaptıklarımın dışında bilerek ve isteyerek baktığım kafasının omzunun üstünde nasıl durduğudur. geniş omuzlu olup küçük kafalı mı, koca kafalı olup daracık omuzlu mu önemli bunlar. illa ki 100 hektar omzu olsun demiyorum, ama kafası omzuna yakışsın arkadaş.
1. eğitim/kariyer,
2. geniş omuz,
3. saç
elleridir.
sol elleri. saati var mı yok mu ona bakar birçok kadın.
cüzdana çok sert bakıyorlar bu tecrübe ile sabittir.
boy. omuz.
dişler ve ayakkabı.
+popo

+eller

+ayakkabı

+dişler.
aşil tendonudur.
burun olsa gerek.
(bkz: omuzları)
ayakkabı.
götü.

çeviriyorum arkasını, indiriyorum donu, bakıyorum göte; tekrar kapatıyorum. sonra ağlayıp kaçıyor.
Boyuna posuna bakılır.
gözleri. bakışlarindaki anlam merakiyla göz göze gelinir ilk anda.
gülüşü* bir de hafif samimi olduktan sonra yanakları sıkmak lazım gelir, yumuşak yanaklı olması çok önemli.
gözleridir. en azindan benim için öyle.