bugün

kadınları gıcık kılan, ciddi erkeklerin sinirlenmesine ve hayatı sorgulamasına neden olabilen detaylardır.

mesela ben yeni bir ilişkiye başlayan kadın mutluluğuna asla tahammül edemem.
kadınların özel hayatlarını, sevgilileriyle olan uyumlarını, mutluluklarını çevreleriyle paylaşma ihtiyaçlarına da anlam veremem. bu gibi konular benim kadınlarla olan en temel farklılığımdır.
şımarmalarına pek katlanamam. belki tip olarak değil ama benim türk kızlarından beklentim almanların değerli şansölyesi angela merkel gibi ağır başlı, dedikodu sevmeyen, ayakları yere basan, dengeli bir insan olmalarıdır.

avrupada doğdum çocukluğum bir dönemi avrupalılarla geçti ve ben
almanların helgaları ve türklerin haticeleri arasındaki farkı henüz çocukken anlayabildim..

artık biliyorum ki her şeyin temeli kültürdür. bizim toplumumuzun erkekleri elbette iyi bok değiller ama bu kadınlarımızın da çok aptal, salak, zevksiz, dar kafalı oldukları gerçeğini değiştirmiyor.
dünyayı kendi dar dünyasından ibaret zanneden ahmaklıkları zannedersem sayabileceğimiz pek çok detayın beslendiği ana damardır.

bizim kadınlarımızın zevkleri, yürüyüşleri, oturup kalkışları, sevinçleri ve üzüntüleri bile gıcıklıkları için bir neden teşkil ediyor...

erkekler de onlardan bok zaten.
kendisinin en iyisi olduğunu düşünüp erkeğini şekle sokmaya çalışması en nefret ettiğimdir.
kendini beğenmişlikleri. bak amım altın kaplama haa! bakışları.
prenses narinliğine sahipmiş gibi davranmaları. yaşamlarını alışveriş makyaj erkek üçlüsüne bağlamaları oldukça itici.
Bağıra bağıra gülmeleri veya konuşmaları. Delirtiyor bu tavırları beni. Anında soğutuyorlar kendilerinden.

Bir de kızların başka kızlara zorbalık yapmasına da gıcık olurum. Hatta bu yüzden bir kız grubundan, birini kurtarmışlığım vardır..
Son günlerde dar paça ve bileği görünen erkeklere gıcık oluyorum. Sonra da diyorum ki aman banane.