bugün

bak yalan yok, ben "kıymetlimiissss" diye elinde yemek tarifiyle dolaşan kadın gördüm lan!

ne mario altın toplarken bu kadar istekli davrandı ne de sabri sağ çizgide bu denli hırsla koştu. kadınlar ve yemek tarifleri..

yaşı, sosyo-kültürel aidiyeti, medeni hali fark etmez aga. hemen her hatun hastası bu yemek tariflerinin.

20lik çıtır da 45lik anne de kitlenir her tarife. ayrıca yemeğin hangi mutfağa ait olduğu, malzemelerin pahalı ya da ucuz olması, hatunun maharet kapasitesinin o yemeği yapmaya müsait olup olmaması da önemli değildir.

şu an savcılıktan izin çıkarılsın, rastgele 10 tane eve girmeme olanak tanınsın, mutlaka 10 mutfağın 8inin çekmecesinde yaprakları kıvrılmış, kapağı evin çocuğu tarafından parçalanmış bi tarif defteri bulurum. savcılık izni sorguyu kapsıcak şekilde genişletilsin, o defterdeki 100 tane tariften belki özel bi günde 1 tanesi ya yapılmıştır ya yapılmamıştır. bak ondan bile emin değilim.

evet türk kadınında var böyle bi takıntı. o değil de bu sene ne yağmur yağdı bro ya. ama iyidir iyi, barajllar doldu hep. entryi bağlayamadım sen de fark ettin dimi? keh keh!
"Erkeğin kalbine giden yol, erkeğin boğazından geçtiği için" olabilir bu yemek tariflerinin önemliliği.
olan, erkeğin miğdesine oluyor.

çalışan eşler den bayan, akşam eve elinde yapmış olduğu alışveriş poşetleri ile gelir. erkek ile hemen-hemen aynı anda eve girerler.
bayan mutfağa poşetleri bırakarak eşini çağırır. canım bana yardım et demesi erkek için işkencenin başlayacağı an anlamı dır.
bayan, iş yerinde mutlaka yeni bir tarif duymuş tur. genel de ot vb. inekvari beslenme düzenini savunan bayan damak zevkini yitirmiş durumda dır.
saatlerce otları yenecek kıvama getirmesi ve vitamini kaybolmasın diye az pişmesi sonucu, pişen yemek dişleri olmayan inek için tam kıvamına gelmiş ama erkek için sulanmış ve yumuşamış samandan farksız dır.

mecburen, 1-2 lokma yenir. aaa canım farklı bir tad. çok sağlıklı yalanları vs. söylenir. bir daha ki bu işkenceye mahal vermemek için, çok yorgunsun güzelim-kendini yorma, bana lazımsın-canım istemiyor yaklaşımları ile yemek dışarda yenir eve gelinir.

oysa,
tarifine sokayım, bir çorba yapsan en fazla 20 dakikanı alır. sulu bir şey yemiş oluruz. bu ne laaan biz inekmiyiz a.q başkasının ğırtlağına göremi yemek yapacağız. aaaah anneciğim ah. iki eli kanda olsa-evde yemek olmasa yarım saatte sofra kurar dı.
diyemeyiz.
ama içimizden bunlar geçer.
lütfen bayanlar, saçmalamayın.