bugün

diğer insanlar ne isterse onu
huzur,sağlık, mutluluk. hem kendi, hem sevdikleri için.
ilgi ister, sevgi ister, ister de ister ama ne istediğini kendi de bilmez çünkü zordur. Sürekli karşındakine göre hareket etmek zordur.
Evinin direği çocuklarının babası olacak bir adam ister. Ortalık şerefsiz kaynadığı için kimseye guvenmiyorlar artık. Eskiden bu böyle değildi.
vibratör doğal olanı.
Kadınlar istedikleri her şeyi ister. Canı o an ne istiyorsa onu ister. Yani bir şeyi istemeyi bile ister. Bi doyun artık xx kromozomlu insanlar.
kadın şefkat ister, kadın başını dayayacağı bir omuz ister, kadın gözyaşını silecek eller ister.
kadın kendisine bakıp gülen bir çift göz ister, kadın sadece kendisi için dökülen sevgi sözcükleri duymak ister. kadın toprak ana gibidir: ne ekerseniz, onu biçersiniz.
kadınlar bilmem ama biz sadakat ve namus istiyoruz.
bana baksın, beni sevsin yeter. gerisini ben hallederim.
Hayatlarına anlam katabilecek, iz bırakabilecek bir film izlemek,
gürül gürül akan şelale misali sürüklenecekleri ufuklarını açacak birkaç kitap okumak,
çoğu zaman içlerini kıpır kıpır edecek bir şarkı keşfetmek,
bazen ışıl ışıl parlayan güneşin tenlerine yanık buseler kondurmasına müteşekkir olmak
ve bazen de mis gibi bir demet sümbül koklamak isterler...

Ancak kesinlikle bir ruhsuz olmayı istemezler...
Kalp kırıklıklarının battığı vicdanları ile baş başa kalmayı da hiç istemezler...

Şiddetin hiçbir türlüsünü hak etmezler...
Düşünce şiddeti olan önyargıları da hiç hak etmezler...
Ev, araba, huzur, penis, para.
çoğu dayak.
hem fiziken hem de ruhen tatmin edilmek. Tatmin ise fiziken cinsellikle, ruhen ilgiyle olur. bu kadar basitler aslında...
Sevgi, ilgi, aşk, sosyal statü.
Para,para,para.
Bir kadın herşeyden önce güven ister. Güvenebileceği, beraber iken huzur bulabileceği bir adam ister. Güven duygusu oturduğunda geride çözülemeyecek hiçbirşey kalmaz.
Cemal Süreya "kadınlar " şiirinde gerekli şeyleri yazmıştır. Dinleyince anlayacaksınız.
Kadınlardan rol çalınmasın ister.
Erkekler erkek gibi kadınlar kadın gibi olsun kâfi.
kadınlar ne istier biliyormusunuz . çok basit . ben bir erkek olarak bence kadınlar , karşılarında adam ister adam .
Cemalin şiirinde yazanlar o zamanın kadınlarınaydı. Şimdi yatağını toplamaktan aciz, kol altı kıllarım beni özgür yapıyor diyen kadınlarla doluyoruz.
istediklerini söyledikleri şeylerin tam olarak tersini. Dediklerini değil yaptıklarını dikkate alın.
ya bu kadınlardan ne istiyoruz bilmiyorum ki. hani bizim kişilik tamam, tip süper de kızlar beğenmiyo istemiyor gibi. herkes hak ettiğini alıyor zaten. yok para için terk etmiş. o zaman sende para kazan olum. aç biçare perişan etme kızı. yok aferdesin şey istiyormuş. demek ki sende yok, o da olana bakıyor. sanki sen ne arıyorsun da kadını suçluyorsun ki. rahat olun bi alümünyüm ya.
siyah kredi kartı.
Erkeklerin çözemediği sorunsal. Çözsek zaten ohoooo.
bu sorunun cevabını kadınların bile bilmediğine iddiaya girerim. en basiti en çok ihtiyaç duydukları şey ilgidir. bunu elde ettikten bir süre sonra ilgiden sıkılma, boğulma hallerine girerler. biraz kendi hallerine kalabilmek en büyük ihtiyaçları haline gelir. net.
Çözülmesi imkansız ender sorulardandır.
Her kadın farklı bişey istediği icin dusunulmesi sacma olan yanıtsız soru.