bugün

gerçek değildir. kişinin kendine göre olan doğrusudur. her yerde sıkça rastladığımız " insan sosyal bir varlıktır" cümlesini düşünecek olursak bunu iddia eden kişilerin insan olmaları dolayısıyla sosyal sayıldığını aslında hiç de medeni olmadığını düşündürür. erkek ya da kadın bir toplumu yahut bütünü oluşturuyoruz ve istesek de istemek de hayatımız bu bütünle iletişim kurmaktan geçiyor. erkeklerin sadece erkeklerle çalıştığını, kadınların da sadece kadınlarla konuştuğunu düşünsenize çekilmez bir dünya olurdu. ne seviyede olursa olsun resmi, samimi vs her kadın ve erkek bu soruyu kendilerine sormaya başlamadıkları müddetçe arkadaş olabilirler. sormaya başladıklarında ikisinden birinin devrelerinde problem var demektir. son olarak hala bunu sorgulayanlara sesleniyorum: iyi bir gözlemci olun ve etrafınızı inceleyin. pek çok kadın ve erkeğin birbirlerine neler anlatabildiğini, neler paylaştığını ve çoğu zaman hemcinslerinden daha çok birbirlerine güvendiklerini görün, fark edin.
"bana bir erkek gösterin ki; kadın ile yakınlaşmak istemesinin ardında, cinsel beklenti yatmasın!".

(bkz: sigmund freud)
böyle bir gercek yok tabiki olabilir. yeterki iki tarafta kendini bilsin karsısındakinin arkadası oldugunu idrak etsin.
çok güzel dostluk kurabilirler. olamayacagını savunan düşüncedekiler her gördükleri karsı cinse cinsel açlıkla bakmalarından kaynaklanıyor. yok efendim yakınlaşır yok alkol alınca sevişir bunların hepsi hikaye karsındakine yaklaşmak için bahane öyle güzel dosluklar varki karsındakini kardesin gibi görüyorsun. aklının ucundan bile geçmiyor aksini düşünmek.
saf kızların idrak edemediği gerçektir.
(bkz: ateşle barut)
edit : kesinlikle dogru oldugunu dusundugum onermedir.. iki taraftan birisi icten ice kendine itiraf edemese bile arkadasligin oteinde bir seyler hissediyordur. bunun olmamasi insanligin dogasina aykiridir bi kere bu durum. bu iki cinsin cinsi boyledir kardesim.
Bu tanımı yaptığımda geri kafalı lafına maruz kalmıştım.
Lakin kendisi YAKIN arkadaşı tarafından öpülünce haklı cıktıgımı anladıgım ve maalesef buna sevinemediğim bir tespittir.
(bkz: Sen giderken biz geliyorduk)
şu an öğrenmiş olduğum ve beni mutlulukara gark eden gerçek. şimdi telefonumdaki tüm kızlara sevişme teklif edeceğim. *
biri türk diğeri kürt ırkcısıy-sa mümkün değil .
biri laik diğeri cemaatçi- de olmaz .
biri satanist diğeri kedi-severse de olmaz .
geride kalanlara karışmayın gayet iyi geçinirler .
milyon da bir olabilecek şeydir.ama mümkünlüdür.
bu tipteki arkadaslar birbirlerine su tarihe kadar evlenmezsek birbirimizi alalim diye sakayla karisik yol bile yaparlar.
arkadaşlık neyse de (bkz: kanka ayağı g t ayağı)
kadınla erkeğin bırakın arkadaş, kardeş, akraba bile olamayacağına inandığımız bir ülkede yaşıyoruz. enses ilişkinin normal bir ilişki şekliymiş gibi yaşanması yüzünden, kadın erkeğin arkadaş olmasını beklemek çok saçma olur zaten.
kişilikli iki insanın arkadaş olması kadar normal bir şey yoktur. yeter ki karşıdaki kendisini bilsin.
(bkz: kalkan sikin dini imanı olmaz)
"erkekler birlikte olmak istemeyeceği kadınlarla arkadaş olmaz" freud

yok bir şey demedim sadece düşün.
Arkadaşlık olabilir tabii ama kardeşlik asla. Bir bayana bir erkekten kardeş olmaz fakat istisnalar vardır. Olmayacağına en büyük kanıt : (bkz: salak yelleri)
hak vermemek elde değil. öpüşebilirler.
(bkz: freud)
katıldığım önermedir. olmaz olamaz. bunun böyle olduğunu söyleyen kadından korkun. ne arkadaşı amk.*
yanlış bir genellemedir. çoğu erkek beceremez tabi o ayrı.
Acı gerçektir. izleyin şuradan;

http://www.youtube.com/watch?v=ScRS9LumQ1Q

kadınlar hep; evet

erkekler hep; hayır demiş.
ne ülkedeyiz arkadaş. kızlı erkekli evde kalınmaz, kızla erkek arkadaş olamaz. hay sikeyim sizin zihniyetinizi.

olmayan gerçektir.
arkadaşın cinsiyeti olmazdır. eğer ki sen karşı cins biriyle arkadaşlık kurduğunda aklın fikrin film fırıldaklara çalışıyorsa zaten senden bir şey olmaz kusura bakma. bir horman testi yaptır fazla çalışıyordur belki.
olur efendim. niye olmasın?
"hadi len oradan" diye çıkışıp, arkalarından taş atmak istiyorum. *