bugün

doğanın muazzam dengesine en güzel örnektir.
"oynama jilet var elimde" ve "dur yeni oje sürdüm" ün cinsiyetleri.
ikisi de birbirinin tamamlayıcısıdır. biri olmazsa öteki yarım kalır.
kadın ağlar
erkek bakar
kadın duyar
erkek duymaz
kadın sorar
erkek susar
kadın gider
erkek içer.
Erkek: Daha önce tanışmamıştık mıydık? Kadın: Evet. Hayvan Hastanesinin' danışmasında çalışıyordum. Erkek: Sana mı gidiyoruz, bana mı? Kadın: ikisine de. Sen kendi evine, ben benimkine. Erkek: Haydi bırak numarayı. ikimizde bu barda, aynı nedenle bulunuyoruz. Kadın: Evet. Hadi bi kaç piliç tavlayalım. Erkek: Bir kadını nasıl mutlu edeceğimi biliyorum. Kadın: iyi. O zaman beni rahat bırak. Erkek: Seni çıplak görürsem. mutlu öleceğim. Kadın: Ama ben seni çıplak görürsem, gülmekten öleceğim. Erkek: Sana kendimi hediye etmek istiyorum. Kadın: Basit hediyelerden hoşlanmam. Erkek: Senin için dünyanın sonuna giderim. Kadın: iyi. Benim için orda kalır mısın? Erkek: Nesin sen, lezbiyen mi? Kadın: Ya sen, alternatifi misin? Erkek: Bana isminizi bağışlar mısınız? Kadın: Neden? Sizin yok mu? Erkek: Size bir içki ısmarlayabilir miyim? Kadın: Aslında içkinin parasını direkt alsam daha iyi olur. Erkek: Ben bir fotoğrafçıyım ve ne zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum. Kadın: Ben de estetik cerrahım ve zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum. Erkek: Sanırım sizinle daha önce bir kez çıkmıştık ya da iki kez? Kadın: Sadece bir kez çıkmış olabiliriz, çünkü aynı hatayı ikinci kez yapmam. Erkek: Nasıl bu kadar güzel olabiliyorsunuz! Kadın: Sanırım doğarken sizin payınıza düşeni de ben almışım. Erkek: Bu cumartesi benimle çıkar mısınız? Kadın: Üzgünüm, bu cumartesi başım ağrıyacak. Erkek: Birçok erkeğin başını döndürüyor olmalısınız. Kadın: Siz de birçok kadının midesini bulandırıyor olmalısınız. Erkek: Sizi çok mutlu edebilirim. Kadın: Nasıl? Gidiyor musunuz? Erkek: Size evlenme teklif etsem, ne cevap verirdiniz? Kadın: Bir şey diyemezdim muhtemelen, çünkü gülerken konuşamam. Erkek: Sizi sinemaya davet edebilir miyim? Kadın: Ben o filmi gördüm. Erkek: Hayatım boyunca neredeydiniz? Kadın: Hayatınızın geri kalanında da olacağım yerde, rüyalarınızda. Erkek: Sizi daha önce bir yerde görmüş gibiyim... Kadın: Evet, o yüzden artık oraya gitmiyorum. Erkek: Bu koltuk boş mu? Kadın: Evet, ama oturursanız benim oturduğum koltuk boşalacak. Erkek: Ne işle meşgulsünüz? Kadın: Kadın taklidi yapıyorum.
insan olarak adlandırılan ama farklı dünyalarda yaşayan iki canlı.
aynı olaydan farklı sonuçlar çıkarırlar ve kendi dünyalarında iki sonuçta normaldir.
çok ilginç.
sadece fizyolojik bir ayrım değil, sistemde var olan her şeyin düzeni ve dengesidir.

(bkz: eril ve dişil enerji)
(bkz: yin-yang)
özünde erkektir ama kadın gibi davranır , yaşar , takılır.
toprak ve gökyüzü.

mesela toprak ana lafını ele alalım. toprak burda anneye benzetilmiş. tıpkı anne gibi sana bakıyor, can veriyor, senin için yaşıyor. gökyüzü de seni göktaşlarından, zararlı ışınlardan neyin koruyor. yani birbirlerini tamamlıyor bunlar aga.
insan ve insan.
görsel
görsel
insanların ve insanlığın mimarı olan ikilidir.
ATEŞ VE BARUT...
testosteron ve östrojen .
aşk. Hiç sanmıyorum ama.
iki ayrı uç iki ayrı hüsrandır.
artı bir adlı kanalda yayınlanan program .
her ikisi de yarım ve eksiktir. tamamlanmak için karşı cinsi ile bütünleşmeye muhtaçtır.
kadın; seni seviyorum sözünü her gün duymak ister. sevildiğini işitmek ister.
erkek; seni seviyorum sözü olmasa da olur, anlamı kaybolmasın ister.

kadın; hep gülen erkeği sevmez ciddiyet ister.
erkek; kadın hep gülsün ister. yer ki yüzü gülsün gerisi mühim değil, der.
ayrılmaz ikili. ne birbirleriyle olurlar, ne de birbirlerinden ayrı.
Adem ve havva ilkleridir. Bir elmanın tamamıdır, birbirlerinin tamamlayıcısıdırlar.
kesin iki tane..
Hem birbirinden nefret eden, hemde birbiri olmadan yapamayan iki canlı. Biliyor musunuz, aslında kadın ve erkek birbirini tamamlayandır. Eşya muamelesi yapmamalılar birbirlerine. insanın yakıtı aşk ve sevgidir, aşk ve sevginin olmadığı toplumlarda cinayetler, ötekileştirmeler, adaletsizlik ve hoşgörüsüzlük başlar, bir kaos ortamı çıkar adeta. Sevilmeyen evlatlar intikam peşinde koşarlar, nefret ederler en ufak bir sevgi gösterisinden bile. Sevgilisi olan insanları kıskanan kadınlar erkekler neden kıskanıyor sizce? onlarda sevilseler kıskanırlar mı hiç? Oysa ne acıdır ki bu kadar kutsal iki varlığın meyvesi sevgilisizlikten çürüyor, sonra bir hastalık gibi diğerlerine de bulaştırıyor sevgisizliği. Sevin birbirinizi, çok sevin hemde, sarıp sarmalayın, kendi tapınağınızı kurun kalplerinizin geniş odalarına, tutkuyla ve aşkla yeni meyveler büyütün dallarınızda, sevmeyi öğrenmediğimiz sürece asla düzelmeyecek bu Dünya.
işte budur: http://galeri.uludagsozluk.com/g/kadın-ve-erkek/

birisi vücudunu olduğundan iyi görürken diğeri ise hep kendini olduğundan daha kilolu, olmamış görür.

tabi bu da bir genelleme.