bugün

kadınların çok eşlilik dürtülerine bulduğu bir kılıf olan "kocam/sevgilim bana ilgi göstermiyor" bahanesini kullanarak hoşlarına giden, arzuladıkları erkekle beraber olma anıdır.

biliyorsunuz bu kadın yaratığı son derece romantik, büyük tutkulu aşk insanı, sadık vefakar bir eş, kutsal bir anne olarak yaşamaya hevesli olduğundan, toplumdan aferin alacağı bu sıfatlardan vazgeçerek çok eşlilik içgüdüsüne yenilmek istemez. ama gel gör ki, kadın yaratığının her 3-4 senede bir canı yeni erkek çeker. yeni bir döl, yeni bir tat, farklı bir genle rahmini doldurmak ve bu sayede insan ırkının sağlıklı üremesine hizmet etme tutkusuyla doludur. yani işin özü, kadın yaratığı en azndan üç dört senede bir yeni erkek tatmak ister.

işte bu aşamada vicdanını rahatlatıp, toplumun lanetlediği yasak sevişmesini vicdanında aklamak için başka bedene dokunma arzusunun suçunu sevgilisine atar ve adamceğizin bir anlık yorgun döneminden, hayatın yorucu temposu içinde dinlenme ihtiyacından, kendi çok eşliliğini bastırıp karısına sadık kalmak için cinselliğini bastırdığı için yaşadıkları cinsel isteksizlikten bahane üretip kendini başka adamın kollarına atar: "kocam bana ihtiyacım olan ilgiyi güstermüüyüüür murtaza, ne olur pompala beni, ben sağlüklüü bir kadünüüüm, ihtiyaçlarüüüm vüüaaar".

a gerizekalı yavrüm benim. kocanın da ihtiyaçları var. kocan da sağlıklı bir adam(dı). kocanın da beyni başka kadınları dölle döllle dööölleeee diye anırıyor. adamı bana sadık olacaksın diye korkutup ev finosu yaptın, sana sadık kalmak için cinselliğini bastırdı, bastırdı bastırdı sonunda sevişmek istemeyen bir adam oldu çıktı.

kocanın ihtiyaçları ne olacak?

-ama ben sağlükklüüü bir kadüünüüüm aüütüüür, benim de pompalanmaya ihtiyacüüüm vüüüar.
-allah belanı versin lan.
kocanın ilgiyi başkalarına gösterip karısına çok çalışıyorum havası verdiğinde oluşan eşiktir. o saatten sonra ikisi de hatalar çıkmazına girer.
60 yaşındaki kadının kocasıyla cinsel ilişki yaşama isteğinden mütevellit 30 yaşındaki adamlara musallat olması durumudur.

not: flash tv'de bir programda çıkmıştı ne yapayım. adam geri gel diyor, kadın sen beni mutlu edemiyorsunuz. bu yaşta cinsel hayatım bitti diye bağırıyordu.
kılıfı da denilebilir, minareyi çalacak olan önce kılıfını hazırlarmış. hırsızlık, yalancılık vs. gibi aldatma da bazı insanların zaten tabiatında var olan zaaflarından kaynaklanır. içten içe kendisi dahil yaptıklarının kabul görmediğini bildiğinden kendince rezilliğin dozunu azaltabilecek lehine ufak, büyük her türlü delili değerlendirip, maksimum fayda sağlamaya dönük girişimlerdir.
genellikle paranoyak bencil gözü doymaz kadının kocasını boynuzlaması öncesi ve sonrası savunma şeklidir.
Yahu genelleme olmasın da bazısı da çok ilgiye aç çok göz doymaz azizim.
Adam gelir eve işte yoruldu mu siniri stresi var mı.
Kalk bir ceketini al hoşgeldin de hatta masaj yap.
Geç karşısına bir hal hatır sor.
Kadirizme karşı oralizm tekniğini uygula.

Fiks muhabbet telgraf metni gibi olsun daha janjanlı olsun.
Kocam benle ilgilenmiyor stop .
ilgi istiyorum stop.
O zaman ben de ilgiyi başka kucakta arıyım stop.
Aradım gene bulamadım stop.
Şeytana uydum stop.
Kullanıldım çok pişmanım stop.
Sevgilerle hain kızın stop.

(bkz: oralizm)
ilgiden kasıt yarak olmasından mütevellit yakınacağı durum. ufak geliyordur. ey Allah.