bugün

ayaklı kütüphane. kemalist tarihçilere sürekli ayar veren zat-ı muhterem
ayrıca babam olsa daha fazla sevemezdim dediğim kişilerden biri.
"babam olsa daha fazla sevemezdim" diyenlerin muhtemelen babası olan raporlu akıl hastasıdır. deliye bu kadar sevgi göstermek ancak kan bağıyla mümkündür; o hesap...
babası bu adam olanların nasıl bir zekaya sahip oldukları belli olduğundan kendisi olmasa bile tohumlarının zor bir hayat sürecekleri ortada olan adam.
kemal kılıçdaroğlu'na önce namuslu siyasetçi daha sonra da chp'den gitmediği sürece oy yok diyen kemalist ergenlerin anlamayacağı ve anlamasını beklemediğimiz ustaların ustası tarihçi.
Bu adam tarihçi ise ben genetik uzmanıyım. Düşünün ki genetik kelimesini ilk kez cümle içinde kullandım. O derece bir tarihçidir.
süper tarih bilgisiyle bizi bizden alan adam gibi adam evet.
Lazdır. Ama harbi lazdır. Oyle böyle laz değildir. Tarihi fıkra gibi yorumlar.
her kesime bir kılıf uydurup her harikulade onları yahudiye bağlayan osmanlı ve hanedan aşığı. çok bilgilidir ve Atatürkü hiç sevmez. kendisini çok severim. mehmet akifin 'tükürün' adlı şiirini çok candan okur dinleyin derim.
Kendi kendini aşırı önemseyen gereksiz çakma tarihçi.

(bkz: mustafa kemal i zerre seven cenazeme gelmesin)

Sanki 80 milyon gözyaşı dökecek de...
gerçek bir yobazdır, tam bir yobaz. kendi aptalca ve çocukça fikirlerinden başka hiçbir şeyi kabul etmeyen; her olayı başka bir olaya bağlayıp ekranlara fesle çıkmayı marifet sanan osmanlı hayranı rahatsız kişilik. bunun tarihçi olarak kabul görüp ekranlara çıktığı ülkede ben bakan olurum amk bakan.
sigarayı içmez adeta yer kendisi. öyle böyle değidir bağımlılığı bir defasında kocaeli kitap fuarına gelmiştide kapalı alanda onbeş dakika içinde on cugarayı içmişti.
türk tarihi kitap derslerini yazması gereken büyük insandır.
hem fes hem kravat takan kişidir. Sanırım kişilik çatışması yaşıyor. Aynı zamanda bire bin katan birisidir. Haklı sözleri de vardır. ne tam doğru ne tam yanlıştır.
kemalist ve dinsizler tarafından saldırıya uğraması onun ne kadar haklı olduğunun göstergesidir.
bu zannedıyorkı osmanlı cok gucluydu, avrupaya falan dız cokturuyordu, ataturk ısyan ettı falan fılan osmanlıyı yıktı.
1000 tane oyum olsa hepsini tayyibe verirdim diyerek nasıl bir insan olduğu gayet net anlaşılır, söylemlerinin çoğu şizofren düşüncelerinden kaynaklanır.
(bkz: kadir mısıroğlu) Doğru başlık budur arkadaşlar.
baştan aşağı fail olan adamımsı.

http://www.youtube.com/watch?v=5EIrYFkWZRA

bu nasıl bir salaklıktır amk.
1000 tane oyum olsa hepsini tayyibe verirdim diyerek nasıl bir insan olduğu gayet net anlaşılır, söylemlerinin çoğu şizofren düşüncelerinden kaynaklanır.
en son akpye oy vermek iman meselesidir demişti. akıl ve ruh sağlığı bozuktur.
zamanında "hayatın dinamizmi kemalizmi yıkıyor, yıkacak." hezeyanında olan, fakat aslında hayatın dinamizminin o çok sevdiği, savunduğu osmanlı'yı, saltanatı ve hilafeti yıkmış, silmiş olduğu gerçeğini bile görmekten aciz, hasta bir beyindir kendisi.

bu zata itibar edebilmek için beyinsiz olma önkoşulu vardır.
büyük üstad büyük tarihçidir kendisinin kitaplarını ve sohbetlerini dinlemiş biri olarak şu diyebilirim ki adam türkiyedeki tek gerçek tarihçidir.
son yaptığı açıklamalarla dikkatimi çeken tarihçi. en yakın zamanda kitaplarını ve hayatını inceleyeceğim.

birşey söylerken hiç düşünmüyor 'birisi acaba birşey der mi, başıma birşey gelir mi' falan diye. severim ben böyle cesur insanları. düşüncesi doğru veya yanlış; en azından özgürce fikrini beyan edebiliyor. çıkarcı, korkak, dalkavuk ve peşkeşçi oğlanlardan (!) bin kat iyidir.
Tarih bilgisi " ben duydum, bana söylediler" den ibaret olan hikâyeci tarihçi. Onun yaptığını bundan yaklaşık olarak 2500 yıl önce heredot yapıyordu.
ayak takımının sevdiği vasat kişilik.