bugün

bağırsağın düğümlenmesi sonucu dışkının anüsten atılamaması ya da kısaca sıçamama.
bağırsakların iş bırakma eyleminin sonucudur. haklılar tabi yıllardır milletin bokunu çekiyorlar.
(bkz: espri yapacağım diye sıçmak)*
kabızlık sona erdiğindeki mutluluk paha biçilemez..
mutlu son'u şöyle gerçekleşir.
http://www.youtube.com/watch?v=Ky93hJKmoYE
allah düşmanıma vermesindir. hele de kronikse çok daha zor. kilo bile almanıza sebep olabilir çünkü yiyecekler tekrar tekrar emilir...
kronik versiyonunun anal fissür ile sonuçlanması muhtemeldir.
posalı gıdalar ile ortadan kaldırılabilen durum. Kaldırmazsa şayet hemoroide kadar yolu vardır.
sıçmak ya da sıçamamak, işte bütün mesele bu!

(bkz: bir kabızın sözleri)
Tek çaresi kavun yemektir. Deneyin göreceksiniz.
tuvalette saatlerce oturulduğundan telefona bir sürü gereksiz uygulama indirmenin olası olduğu durum.
çok garip nedenleri olan rahatsızlık. http://doktortv.com/kabizlik-nedenleri-nelerdir?r=sc
göte zarardır. ama sıçım sonrası alınan pozitif his anlatılmazdır.
(bkz: ölmeden önce hissedilmesi gereken hisler)
iki gündür acile gitmeme yol açan hastalık. sinamei çayımı içtim büyük patlamayı bekliyorum. en kısa yolda çözümü bilenler bana ulaşsın.
Sanırım hemoroid sonucu dahi doğurabiliyor; Bolca kuru Kayısı yenebilir, şeftali suyu denenebilir.
şeftali, kayısı ve bol sıvı tüketilerek atlatılabilecek dışkı sertleşmesidir. veya bağırsağın atamaması sebebi ile insana büyük bir rahatsızlık ve acı veren olay olarak tanımlanabilir.
Bazen bağırsaklarınızda rte ile yaşamak gibidir. Big Boss içeridedir ve siz istemediğiniz halde oradan çıkmak bilmez.
psikolojik ve fiziksel travmaya sebep olabilen, ilaçla tedavisi olan ancak sorunun kaynağına inilmediğinden tekrar başınıza gelebilecek ilettir.

uzun vadeli bir çözüm isteyenler; eğer ki az öğünlerle çok yemek yemek, lifli ve aynı zamanda sulu meyve tüketmemek, 1,5 litreden az su içmek gibi eylemler yapıyorsanız bunlardan kaçının. her gün üç öğün abartmadan lifli meyve tüketin, üç tane pet şişeye su doldurup yudum yudum içerek bir günde bitirmeye çalışın. emin olun bir iki haftaya farkı göreceksiniz. pozisyonu alır almaz istemsiz olarak dışkılarsınız bile, yeminlen.

edit: kısa yolu soğuk taşa oturmakmış. boşverin lifi mifi.
Her gün bir bardak sinameki Çayı. Bir de daha lifli gıda ve yoğurt iÇeren beslenme şekli bu durumdan kurtarır.
koca karıların üşüştüğü başlıktır. keza herkez doktordur. ancak çözümü yoktur.
çok nadiren olan ama insanı hayattan bıktıran hastalıktır. hayatın ne kadar güzel olduğunu fark ettirir. insana ishal olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatır.

kabız olduktan sonra hiçbir şeyin geri dönüşü yoktur. o yediğiniz kayısıların kuru eriklerin pek faydası görülmez. tuvatelete çıkmanın üç yolu vardır:
-götünüzü kesmek. (gerçek)
-ağzınızdan çıkarmak. (gerçek ıyyyy)
-götünüzü parçalayarak sıçmak. (mecaz)

en önemli kısım, kabızlık derecesi. ne kadar kabızsınız?

eğer durumu atlatabilirim diyorsanız içiyosun sinameki çayını, kuru erikle kayısıyı zulalıyosun. arkadan gelen arkadaşlar roket görevi yaparak öndeki elemanı da çıkarıyor.

eğer durumu atlatamam ben bu bokla ömrümün sonuna kadar beraberim diyorsanız öhöhöm, hoşgeldiniz. gidiyosun eczaneye (gidebilirsen) lavman alıyorsun bi' tane. 5-10 dakika bekleyin. tuvalete gittiğinizde rahat rahat sıçmayı özlediğinizi fark edeceksiniz.

heee ama durum gerçekten vahimse hastaneye bekletmeden gidin. dediklerimin aynısını onlar da uyguluyor. yine de götünüzü kimseye teslim etmeyin derim ben.

iyi günler efenim, sağlıcakla.
kişiye göre değişmekle birlikte bir kaç öğün az taneli çorba ve içindekiler iyice pişmiş olan güzel bir Amerikan salatası tüketildiğinde faydası oluyor gibi.

tabi yürümek, hareketli ve neşeli olmak ta uzun vadede faydalı.

Amerikan salatası bulamayanlar uygun miktarlarda mayonezde tüketse faydasını görebilir.

tabi en gerekli notu da ekleyelim. bunlar sadece kişisel tecrübelerden edinilmiş bilgilerdir.
herkese uymayabilir.
doktorunuza danışınız.
kayısı ishal, şeftali kabız yapar.
Gunde bir kase hosaf yemek bu sorunu kokten cozecektir.
Psikolojijik tutma sendromu.
Bazen kaybetmekten korkulan dönemde yaşarsın ve tutabildiğin tek gerçeği tutarsın (içinde).
muzmin hale gelmis kabizlik ilerde bazi saglik problemlerine yol acabilir.

bunlar hemoroid(basur), kr. prostatit, anusun gevsemesi ve kalin bagirsak tembelligi.

kabizlik cekenler mutlaka bunun bir caresine bakmalilar. dulu ve lifli yiyecekleri cok tuketmeli ve hergun buyuk abdestlerini yapmaya calismalilar.
güncel Önemli Başlıklar